Brno chce získat dotaci na 30 zrekonstruovaných sociálních bytů

Vložil
ČTK
10.01.2020 10:40
Brno

Brno - Brno chce získat dotaci na 30 zrekonstruovaných sociálních bytů. Z celkových nákladů oprav ve výši 29 milionů korun by dotace mohla pokrýt 26 milionů korun, uvedl v tiskové zprávě náměstek primátorky Oliver Pospíšil (ČSSD). Podle něj město očekává dotaci v první půli roku.


Brno má bezmála 30.000 bytů. Většinu mají na starosti městské části. Desítky jsou startovací pro mladé rodiny, kolem 200 bytů je sociálních.

Zrekonstruované byty jsou v ulicích Bratislavská, Cejl, Koliště, Křídlovická, Plynárenská, Příční, Přízova, Rumiště, Stará, Špitálka a Václavská. "Byty poskytla městská část Brno-střed. Byly ve špatném technickém stavu, proto bylo nutné provést úpravy. Rekonstrukce skončila loni a byty jsou nyní začleněny do sociálního bytového fondu města," uvedla primátorka Markéta Vaňková (ODS).

Brněnští radní schválili dokument, který je podmínkou pro získání evropské dotace z Integrovaného regionálního operačního programu. "Celkové náklady na rekonstrukci činily 28,9 milionu korun, dotace by měla pokrýt 90 procent, předpokládáme ji tedy ve výši 26 milionů korun. Jejím přijetím se zavážeme k udržitelnosti projektu, tedy provozu bytů jako sociálních po dobu 20 let," uvedl Pospíšil, který má na starosti bytovou politiku.

Podle náměstka primátorky Roberta Kerndla (ODS), který má na starosti sociální oblast, je dnes většina bytů už obydlených. Město je využilo v projektu Pilotní testování Koncepce sociálního bydlení v Brně. "Novou šanci do života tak dostali lidé žijící do té doby na ulici, v noclehárnách nebo azylových domech," řekl Kerndl. Doplnil, že sociální bydlení zahrnuje i pomoc sociálních pracovníků, kteří reagují na potřeby klientů. "Věřím, že kombinace kvalitního bydlení a sociální podpory pomůže lidem, kteří se ocitnou v nouzi, zlepšit život i v dalších oblastech. Může napomoci ke snížení sociálního vyloučení, stabilizaci financí, vzdělávání a zaměstnanosti nebo například zlepšit přístup ke zdravotní péči," doplnil Kerndl.
0 komentářů
přidat komentář

Související články