Brněnský hotel Avion čeká oprava podle Jiřičné

Vložil
ČTK
21.04.2009 16:00
Brno

Eva Jiřičná

Brno - Funkcionalistický hotel Avion v centru Brna chce jeho majitel Stanislav Berousek začít letos opravovat. Hotel z 20. let minulého století od architekta Bohuslava Fuchse by se měl po obnově víc přiblížit svému původnímu duchu, ale zároveň získat standardy současných hotelových služeb včetně sociálního zařízení u každého z pokojů. Na rekonstrukci spolupracuje majitel s architektkou českého původu Evou Jiřičnou. Stavba tak ponese její rukopis, řekl dnes majitel novinářům.
    Podle Berouska by měl hotel po opravě víc fungovat jako v době krátce po dokončení. V přízemí by měla vzniknout samoobslužná jídelna - naváže na bufet, který byl v místě ještě v 80. letech. V  prvním patře zřídí majitel restauraci, nově přístupnou i výtahem, a ve druhém patře kavárnu a vinný bar.
    Přestavbou osmého patra vzdá hold architektce. Dnešní terasa, která je nevyužívaná a lze ji třeba jako restaurační zahrádku použít jen za pěkného počasí, bude zasklena. Využije se tak celoročně. "Kavárna bude podle paní Jiřičné pojmenovaná Eva," řekla ředitelka hotelu Martina Hoskovcová.
    Jiřičná se podle majitele o projekt na rekonstrukci hotelu sama přihlásila. Přímé kontaktování architektů nevedlo k dohodě, proto Berousek záměr rekonstrukce zveřejnil na serveru Archiweb. "Ozvala se spousta architektů i ze zahraničí a zaujala mě právě paní Eva," řekl.
    Rekonstrukci chce majitel zahájit v září, náklady odhaduje na desítky milionů korun. Přesnou částku nechtěl uvést, prý kvůli výběrovým řízením, která chystá. Hotel by chtěl v opravené podobě otevřít příští rok, dodal však, že dosud se termíny vždy posouvaly. Přestavěný Avion by se měl blížit vybavením čtyřhvězdičkovým hotelům, žádnou hvězdu však podle Berouska neponese. "Chceme být Design Hotel," uvedl.
0 komentářů
přidat komentář

Související články