Funkcionalistický hotel Avion láká stále více příznivců architektury

Vložil
ČTK
24.10.2022 16:55
Brno

Bohuslav Fuchs


Brno - Funkcionalistický hotel Avion v centru Brna, otevřený v květnu po 12 let trvající rekonstrukci, po necelém půl roce provozu začínají vyhledávat lidé právě kvůli jeho architektonické jedinečnosti. ČTK to za vedení hotelu řekl Petr Strouhal s tím, že obsazenost je uspokojivá.


"Vzhledem k tomu, že dosud jsme neměli prakticky žádnou reklamu, považujeme obsazenost hotelu za velmi dobrou. Stále častěji k nám přijíždějí lidé právě kvůli architektuře a jsou z výsledku rekonstrukce nadšení," řel Strouhal.

Jeho slova potvrzují i recenze hostů na rezervačním serveru Booking.com. Lidé oceňují neotřelý prostor a odpouštějí tak hotelovým pokojům určitou stísněnost, která je způsobena atypickou dispozicí budovy. Ta vznikla na úzké parcele široké pouze osm metrů.

Součástí hotelu je také muzeum Bohuslava Fuchse, který jeho podobu navrhl. Návstěvníce v něm mohou seznámit i s funkcionalismem obecně a dalšími architekty z tohoto období. Muzeum mohou lidé projít s průvodkyní. Vedení hotelu nyní do prostor muzea přesunulo snídaně hotelových hostů.

Nově se změnil i koncept bistra v přízemí hotelu, kde začal působit šéfkuchař Adam Tokoš. "Bistro a kavárna v původním formátu nefungovaly, nepodařilo se nám najít ten správný personál. Začali jsme tedy hledat kvalitního kuchaře, který by přinesl něco nového. A to se podařilo," řekl Strouhal.

Bistro nenabízí žádná polední menu, ale originální variace na známá jídla z kvalitních sezonních surovin. Jeho nabídka je poměrně strohá, každá složka jídla je ale promyšlená. Celé menu plánuje šéfkuchař měnit podle aktuální sezony, to současné by mělo platit do jara.

Hotel Avion se pro veřejnost uzavřel v roce 2010, v roce 2016 začaly práce na jeho rekonstrukci. Nyní nabízí 77 lůžek v 37 pokojích. Zejména pokoje v nejvyšších poschodích nabízejí ničím nerušené výhledy na Brno stejně jako terasa v nejvyšším poschodí. První čtyři poschodí hotelu budou veřejně přístupná jako muzeum věnované Fuchsovi.

Hotel Avion stojí od roku 1928. Raritní je stísněnou parcelou širokou kolem osmi metrů. Hotel byl postaven na místě zbořeného klasicistního domu s malým vnitřním nádvořím. Fuchs musel pracovat úsporně při řešení dispozice a prostoru. Budova je památkově chráněna.
0 komentářů
přidat komentář

Související články