Boskovice chtějí úspornější projekt pro městskou sportovní halu

Zdroj
Vladimír Klepáč
Vložil
ČTK
06.03.2012 19:45
Boskovice (Blanensko) - Radnice v Boskovicích nechá přepracovat projekt na výstavu městské sportovní haly tak, aby byl levnější. Vytvořen byl v roce 2007 s tím, že tehdy byly odhadnuty náklady na výstavbu haly na 54 milionů korun. Použitím levnějších materiálů by sice byl objekt méně estetický, zároveň by se ale ušetřilo až několik milionů. ČTK to dnes řekl boskovický starosta Jaroslav Dohnálek (ODS).

    Město dá na přepracování projektu 150.000 korun. Architektům dalo již několik námětů na to kde ušetřit. Drahý keramický obklad budovy by měl být nahrazen levnějším, původně zamýšlený železobetonový skelet budovy by mohl být z ocelových nosníků.
    O něco menší by mohla být tribuna pro diváky. Úsporu by mohlo přinést také to, že by se postavila jen hrubá stavba zamýšlené kuželny, coby přístavby sportovní haly. Dostavba by se mohla konat až za několik let, tedy za lepší finanční situace.
    "Netušíme, kolik přesně úpravou projektu ušetříme. Podle mých hrubých odhadů by mohlo jít o čtyři miliony, možná snad i o větší částku. To teprve uvidíme," doplnil starosta.
    Záměrem je mít dokumentaci připravenou do července tak, aby město mohlo žádat dotace na projekt, popřípadě nemuselo otálet s vyhlášením výběrového řízení na dodavatele stavby. Kdy přesně by výstavba objektu mohla začít, zatím není jasné.
    Novou halu využijí například boskovičtí volejbalisté, basketbalisté, florbalisté a futsalisté. Na důležitá utkání si musejí pronajímat sportovní haly v Letovicích a Jaroměřicích.
0 komentářů
přidat komentář

Související články