Boskovice potřebují sportovní halu, přijde na 50 milionů

Zdroj
Vladimír Klepáč
Vložil
ČTK
17.12.2011 15:30
Tělocvična v nedalekých Jaroměřicích u Jevíčka, dílo boskovického rodáka Zdeňka Fránka
Boskovice (Blanensko) - Boskovice na Blanensku potřebují sportovní halu. Ve městě je pět školních tělocvičen. Pro potřeby sportovců jsou ale malé, některé sporty v nich ani nelze provozovat a prostory jsou natolik stísněné, že jsou pro pořádání mistrovských utkání nevhodné. Radnice proto v  budoucnu počítá se stavbou nové haly za asi 50 milionů korun, řekl dnes ČTK mluvčí městského úřadu Jaroslav Parma.
     Zastupitelé v uplynulých dnech rozhodli, že chtějí zcela novou halu. Město má totiž možnost koupit za bezmála osm milionů korun zchátralé zámecké jízdárny, které kdysi soužily jako tělocvična. Jejich oprava by přišla na přibližně 30 milionů korun. I po rekonstrukci by ale jízdárny nebyly dostatečně prostorné.
     Vedení města se proto shodlo na tom, že Boskovice budou usilovat o výstavbu nové a moderní haly. Zastupitelé počítají s tím, že by se veřejnou soutěží daly náklady na ni snížit pod předpokládaných 50 milionů. Byly by tak téměř stejné jako náklady spojené s technicky složitou rekonstrukcí jízdáren.
     Prostory scházejí zejména volejbalistům, basketbalistům, florbalistům a futsalistům. na důležitá utkání si musejí pronajímat sportovní haly v nedalekých Letovicích a Jaroměřicích.
     Město sice ví, jakou halu by chtělo, se sháněním peněz na ni má ale dlouhá léta potíže. Pokusilo se na projekt získat dotace, ale neuspělo. Záměr by mohl být financován z výnosu prodeje městských bytů a případně z úvěru.
0 komentářů
přidat komentář

Související články