Boskovice hledají řešení pro sportoviště Červená zahrada

Zdroj
Libor Popela
Vložil
ČTK
09.11.2016 14:55
BoskoviceBoskovice - Vedení Boskovic na Blanensku už má k dispozici studii, která se zabývá řešením sportovního areálu Červená zahrada, zpracována je ve třech variantách. Vzniknout by měla nová sportoviště a především sportovní hala. Náklady by měly být zhruba 200 až 300 milionů korun. Vedení radnice dnes studii představilo novinářům.

Studie měla řešit nevyhovující dopravní napojení areálu, nedostatek parkovacích ploch, chybějící atletický ovál a umístění nových sportovišť a sportovní haly, která v Boskovicích není. "Každá z variant pak počítá s novým napojením areálu z ulice Dukelská, s výrazným navýšením parkovacích ploch, s rozšířením obslužných komunikací a s novou sítí chodníků," popsala studii starostka města Hana Nedomová (ČSSD). Všechny varianty také navrhují demolici starého mlýna, který v lokalitě stojí, a přemístění trafostanice.

Varianta A počítá s přemístěním tenisových kurtů, novou polohou travnatého hřiště včetně zázemí s tribunou, kromě sportovní haly se počítá i se skateparkem, lezeckou stěnou a in-line dráhou. Varianta A navrhuje přes 400 parkovacích míst, to vše za 196 milionů korun.

Varianta B a C navrhují i úpravu vstupního objektu koupaliště, v případě B i rozšíření ubytovny. Tato varianta počítá se zhruba 400 parkovacími místy, investice je v tomto případě 290 milionů korun. U varianty C jde o zhruba 350 parkovacích míst, celková investice by vycházela na 205 milionů korun.

"Každá varianta má svoje klady i zápory. Se studií seznámíme zastupitelstvo města na prosincovém zasedání. Jednotlivé varianty následně projednáme se sportovními kluby, s občany i v komisích při radě městě," uvedla starostka. Doplnila, že už rozpočet na rok 2017 by mohl obsahovat položku, kterou by se s celou akcí začalo.

Radnice před časem v areálu Červená zahrada koupila pozemky, na kterých chce sportovní areál stavět. Objekt se měl původně stavět na druhé straně města ve Slovákově ulici. Část veřejnosti ale proti tomu protestovala.

Boskovice mají 11.500 obyvatel. Hala v nich chybí. Sportovci, především volejbalisté a florbalisté, musí jezdit na zápasy do jiných měst.
0 komentářů
přidat komentář

Související články