Akvapark v Pasohlávkách dostane od EU 331 mil. Kč

Vložil
ČTK
27.04.2011 22:35
Brno

Brno - Výbor Regionální rady Jihovýchod dnes schválil evropskou dotaci na výstavbu akvaparku v Pasohlávkách na Brněnsku. Projekt dostane z  evropských fondů 331 milionů korun. Dalších téměř 900 milionů korun přidá investor ŽS REAL, a.s. S výstavbou začne letos na podzim. V tiskové zprávě to dnes uvedl Úřad Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod.
    Akvapark chce firma vybudovat v lázeňské a rekreační zóně o velikosti téměř osmi fotbalových hřišť. Komplex Moravia THERMAL bude jedním z nejmoderněji vybavených turistických a lázeňských center v Česku. "Na jižní Moravě areál podobné velikosti chybí," řekla ČTK Renata Vörösová z firmy ŽS REAL, která je dceřinou společností brněnské stavební firmy Stavcom - HP a.s. Podle Vörösové bude areál připraven na letní sezonu v roce 2013. Příprava projektu zabrala firmě tři roky.
    Návštěvníci budou využívat na osm vnitřních a venkovních bazénů s  relaxačními prvky, 17 druhů tobogánů a vodních atrakcí, sportovní hřiště a další doprovodné služby, jako jsou římské lázně, kryozóna, masáže, vířivky, individuální vanové procedury apod. To vše s využitím přírodních zdrojů v podobě geotermálních vod o teplotě až 46 stupňů Celsia. Součástí komplexu budou také restaurace, obchodní prostory, parkoviště pro 350 osobních vozidel a deset autobusů.
    Moravia THERMAL se zaměří především na rodiny s dětmi. "Předpokládáme, že z oblasti jižní Moravy se zhruba každý druhý občan během příštích dvou let do našeho nového akvaparku podívá," uvedla Vörösová.
    Moravia THERMAL je jednou z částí projektu tvořícího Lázeňskou a rekreační zónu Pasohlávky. Snaží se o maximální využití potenciálu lokality Pasohlávek pro cestovní ruch na jižní Moravě a zrod turistického centra v  blízkosti Pálavy a Lednicko-valtického areálu. V přímé souvislosti s projektem má vzniknout 81 nových pracovních míst.
    Okolí Pasohlávek už dnes patří mezi vyhledávané rekreační oblasti, vedle obce se nachází jeden z největších autokempů v Česku.
0 komentářů
přidat komentář

Související články