Adam Rujbr Architects přestavují chebský kulturní dům Svoboda

Vložil
ČTK
28.11.2010 14:55
Cheb

Adam Rujbr Architects s.r.o.

Cheb - V Chebu začaly práce na přestavbě kulturního domu Svoboda. Díky nejnákladnější investici města za poslední roky vznikne kulturní zařízení s mnoha možnostmi využití včetně sálu, který pojme i plesy. Bude stát přes 140 milionů korun a hotová má být v prosinci příštího roku, informovala ČTK mluvčí radnice Martina Kuželová.
    Stavbu realizuje vítěz soutěže Sdružení Algon, a.s. a Metrostav, a.s. "V současné době se provádějí demoliční práce uvnitř objektu, na ně navážou jednotlivé etapy náročné proměny Svobody podle návrhu společnosti Adam Rujbr Architects. Součástí stavby je i vybudování průchodu pro pěší k prodejně Lidl," popsala projekt Kuželová.
    Plocha současného objektu se rekonstrukcí zvětší asi o 50 procent. Podzemí s někdejšími barokními pivovarskými sklepy a další sklepení ze začátku minulého století se promění v klubové prostory Rock cafe, které budou moci fungovat při větších akcích či zcela samostatně. "Počítá se tu se dvěma zkušebnami pro kapely, barem, tanečním prostorem i s komfortnější restaurací pro klidné posezení, která by také mohla fungovat zcela samostatně. Kuchyň bude mít o patro výš, přes servírovací výtah, a tak se dole vytvoří jen přípravna. V suterénu také bude kotelna, vzduchotechnika a prostory pro údržbu," vyjmenovala mluvčí radnice.
    Hlavní sál s maximální kapacitou 500 míst bude možné uspořádat variantně, od plesů a zábav s posezením u stolů po koncerty. Teleskopická tribuna, která se dá rozložit až do jedné třetiny sálu, umožní při větším množství diváků dobrou viditelnost na jeviště.
    Do stávajícího kulturního zařízení, Produkčního centra Kamenná v bývalém dominikánském klášteře, se vejde 300 sedících osob, nová Svoboda by při využití všech prostor měla pohodlně pojmout 600 lidí.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
termín soutěže
MUFNA
28.11.10 09:20
zobrazit všechny komentáře