Stavbou roku je Fabrika hotel i brněnská Hvězdárna

Vložil
ČTK
04.10.2012 19:10
Praha - Zástupci ABF - Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství a dalších pořádajících organizací dnes předali ocenění Stavba roku 2012 pěti počinům minulého roku, a to bez rozlišení pořadí. Cenu získala pestrá směsice staveb, od opraveného františkánského kláštera v  Hostinném na Trutnovsku až po obří nádrže na pohonné hmoty v Loukově na Kroměřížsku. ČTK to sdělili organizátoři soutěže.
    
"Cílem soutěže je seznámit nejširší odbornou i laickou veřejnost s úrovní českého stavitelství a architektury. Soutěž je vypsána na podporu kvalitní komplexní realizace stavebního díla, od hrubé stavby až po řemeslný detail," uvedli organizátoři. Do klání se mohly přihlásit stavby vybudované v České republice bez ohledu na státní příslušnost projektanta, architekta stavby a místo registrace realizátorských firem.
     Do soutěže se mohla přihlásit stavební díla ze všech oborů dokončená a uvedená do provozu nebo zkolaudovaná v období od loňského června do května 2012. Do letošního ročníku se přihlásilo 53 projektů, odborná porota v čele s architektkou Radomírou Sedlákovou následně do finálního kola vybrala 15 objektů.
     Soutěž spolu s Nadací pro rozvoj architektury a stavitelství vypisuje ministerstvo průmyslu a obchodu, Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR a časopis Stavitel.

Výsledky soutěže Stavba roku 2012
Stavba Lokalita Autor
Rekonstrukce františkánského kláštera Hostinné
Ing. arch. Libor Sommer
Velkokapacitní zásobníky na pohonné hmoty Loukov
Metrostav a.s.
fabrika hotel Humpolec OK PLAN ARCHITECTS
"Přírodovědné exporatorium" - rekonstrukce a dostavba hvězdárny a planetária Brno RUDIŠ - RUDIŠ architekti
Štětkova 18 - rekonstrukce objektu Administrativní budova Praha 4 Ernst Hoffmann ARCHITEKT
0 komentářů
přidat komentář