Startuje 4. ročník soutěže International VELUX Award 2010

Vložil
Tisková zpráva
23.11.2009 19:40
Soutěže

VELUX Česká republika, s.r.o.

Praha 5. listopadu 2009 – Společnost VELUX vyhlásila další, již čtvrtý ročník soutěže International VELUX Award 2010, která je určena studentům architektury z celého světa. Hlavním tématem soutěže je „Světlo pro budoucnost“. Soutěžící tak mají věnovat pozornost důležité roli denního světla v architektuře. Světlo je nedílnou součástí architektury. Není jen estetickým nebo designovým prvkem, ale představuje i velmi významný zdroj energie a nezanedbatelný je i jeho vliv na lidský organismus jak po fyzické, tak po psychické stránce.


Naší vizí je propagovat denní světlo a posilovat jeho pozitivní vliv na kvalitu té části našeho života, kterou strávíme uvnitř staveb. Soutěž International VELUX Award pořádáme každý druhý rok, abychom povzbudili studenty z celého světa k experimentům s motivem slunečního a denního světla v nejširším slova smyslu. Budoucí architekty chceme inspirovat k netradiční práci se světlem, oceníme každou novou myšlenku a inovativní přístup, který se však může stát novým trendem v práci s přirozeným světlem v interiéru,“ říká Jana Mašatová, produktová manažerka společnosti VELUX Česká republika, s.r.o.

Soutěž nemá žádné zvláštní kategorie ani požadavky na použití specifických materiálů nebo produktů společnosti VELUX. Jejím cílem je rozšiřování hranic využití denního světla v architektuře, zkoumání světla z pohledu jeho estetických, sociálních, psychologických 
a ekologických vlivů. Ceněný je především svobodomyslný a experimentální přístup k problematice světla jako globálního jevu.
 
Složení poroty International VELUX Award 2010, kterou budou tvořit renomovaní světoví architekti, bude vyhlášeno do konce roku 2009. Mezi členy poroty, kteří spolupracovali na předešlých ročnících soutěže, byli Glenn Murcutt (Rakousko), Kengo Kuma (Japonsko), Per Olaf Fjeld (Norsko) a Hani Rashid (USA). „Velmi mě překvapilo, kolik studentů z celého světa se k problematice světla postavilo čelem, jaké množství prací bylo přihlášeno a jak byly kvalitní. Způsob, jakým své nápady studenti s tématem “Světlo pro budoucnost“ prezentují, je inspirující,“ vyjádřil se ke kvalitě přihlášených projektů posledního ročníku Hani Rashid, předseda poroty soutěže v roce 2008.

Soutěž International VELUX Award je projevem trvalé snahy společnosti VELUX budovat úzké vztahy mezi profesionály ve stavebnictví a budoucími generacemi architektů.

Soutěž se také zaměřuje na hledání nových řešení trvale udržitelného způsobu života. I proto podněcujeme studenty k tomu, aby se v rámci svých projektů zaměřovali na důležitost slunečního a denního světla v architektuře,“ dodala Jana Mašatová, produktová manažerka společnosti VELUX Česká republika, s.r.o.

Soutěž International VELUX Award je pořádána ve spolupráci s Mezinárodní unií architektů (UIA) a Evropskou asociací pro vzdělávání architektů (EAAE). Studenti mohou své přihlášky do soutěže podat nejpozději do 1. února 2010. Vítězové budou vyhlášeni v rámci soutěžního večera, který je plánován na říjen 2010.

Přihlášku a více informací najdete na webových stránkách soutěže: http://iva.velux.com/.
0 komentářů
přidat komentář

Související články