Architektonická soutěž o Cenu Petra Parléře vyhlášena

Zdroj
Veronika Busková | Společnost Petra Parléře, o.p.s.
Vložil
Tisková zpráva
15.05.2007 23:35
Soutěže

Pátý ročník prestižní národní architektonické soutěže o Cenu Petra Parléře zaměřené na rehabilitaci a obnovu veřejných prostranství českých měst byl zahájen 15. května 2007. Jeho posláním je vrátit veřejným prostranstvím měst jejich krásu a přispět k tomu, aby se stala místem setkávání, chloubou a salonem města. Vyhlášení soutěže předcházelo náročné výběrové řízení, kterého se v předkole zúčastnilo 27 měst a obcí. Ve finále pak své náměty na úpravu veřejných prostranství a budov ve veřejné správě obhájilo deset měst a obcí: Děčín, Chýně, Litovel, Jihlava, Kraslice, Mladá Boleslav, Slavkov u Brna, Stříbro, Světlá nad Sázavou a Tišnov. Podrobnější charakteristiky zadání, stejně jako soutěžní podmínky se nachází na webových stránkách Společnosti Petra Parléře (www.cenapp.cz), která je vyhlašovatelem celé soutěže.

Všechny náměty přijaté do soutěže mají velkou naději na budoucí realizaci a města tudíž očekávají kvalitní architektonické studie. Posuzovat je bude odborná porota ve složení: Ing. arch. Ivan Hnízdil, Ing. arch.Tomáš Hradečný, Ing. arch. MgA. Alena Hýblová, Akad. arch. Petr Kovář, prof. Ing. arch. Miroslav Masák, Ing. arch. Jan Sedlák a Ing. arch. Jaroslav Wertig.

Možnost odevzdat architektonickou studii na jedno z vybraných zadání končí 24. září 2007. Oznámení výsledků a veřejná prezentace studií zadavatelům se předpokládá začátkem října 2007. Všechny studie budou posléze poskytnuty městům zdarma na základě dohodnutých podmínek. Za dobu existence soutěže bylo městům poskytnuto celkem 77 architektonických studií.
0 komentářů
přidat komentář