Židle motiv: Přijít – sednout si – začít

Publisher
Tisková zpráva
31.05.2023 10:30
Wiesner-Hager Project s.r.o.

Představte si, jen tak přijít ke kancelářské židli, sednout si a zjistit, že sedíte správně. Žádné hledání páček pod sedákem a zkoumání, k čemu vlastně slouží. Taková je kancelářská židle Wiesner-Hager motiv. Stačí přijít – sednout si – a začít pracovat.

Při vývoji kancelářské židle motiv se u Wiesner-Hager snažili najít řešení odvěkého problému: proč musí být věci tak složité? Jak to udělat, aby se systém sezení automaticky přizpůsobil váze uživatele? Existuje sice řada ergonomických norem a požadavků na sezení, ale ruku na srdce – málokdo doopravdy ví, jak má správně sedět. Heslo dnes přitom zní: „nic složitějšího než jednoduchost.“

Otočná židle motiv od Wiesner-Hager je kancelářská židle s automatickým rozpoznáváním hmotnosti uzpůsobená neustále se měnícímu pracovnímu prostředí. Pružina jejího mechanismu spolu s opěradlovými podpěrami tvoří něco jako svorku, která elegantně spojuje sedák s opěradlem. Nejmodernější mechanický koncept Twist-Balance kombinuje výhody standardních synchronních mechanismů, díky inteligentním komponentům však není tolik náročný z hlediska materiálů. Systém automaticky reguluje tlak v opěradle a zajišťuje intuitivní pocit při sezení bez nutnosti jemného nastavování složitými ovládacími prvky. Pasivní pohybový aparát tak získává podporu, snižuje se tlak na meziobratlové ploténky a výsledné dynamické sezení aktivuje kardiovaskulární systém.

Kancelářská židle motiv reaguje na požadavky moderního pracovního světa: pracovní nástroje mají umožňovat okamžitou funkčnost, jejich ovládání musí být snadno srozumitelné a musí se hodit k použití nejrůznějšími uživateli. V případě kancelářské židle to znamená možnost okamžitého sezení bez žádného složitého nastavování. Proto také mohli jeho tvůrci vetknout produktu smělý slogan: „Seating with a smile“: Sezení s úsměvem.

Ve standardním proveden má židle motiv plastovou otočnou konstrukci v černé barvě s duálními kolečky o průměru 60 mm s tvrdou náběžnou hranou. Rám opěráku je z černého polyamidu, ve stejné barvě jsou také plastové ovládací prvky a područky. Opěrák může mít buď čalouněný, nebo síťovinový povrch, opěrák zadní strany je v obou případech z černé síťoviny. Za příplatek je možná varianta s výškově nastavitelnou bederní opěrkou.

Zatímco vnější obrys síťového rámu má velmi dynamický design, sedák slibuje vysokou úroveň pohodlí jak po vizuální, tak po hmatové stránce. Jak říká designér kancelářské židle motiv od Wiesner-Hager Andreas Krob: „Chtěl jsem vytvořit pocit požitku při sezení na židli. Pocit pohodlí měl být umocněn nejen velkorysým čalouněním, ale také výrazným horizontálním poloměrem.“

> Wiesner-Hager – motiv
0 comments
add comment

Related articles