Posuvný systém Schüco ASS 77 PD.SI se skrytým rámem nově s možností unikátního 90° rohového řešení v dokonale čistých liniích

Publisher
Tisková zpráva
22.04.2013 06:00
Schüco CZ s.r.o.

Prosvětlený a vzdušný interiér s exteriérem jako na dlani. Takový benefit nabízejí rodinné domy s velkoformátovými okny a prosklenými posuvnými systémy. Kdysi pouhý sen mnoha z nás lze přitom v současné době bez obtíží realizovat. Zelenou tomuto trendu již řadu let dávají vyšperkované projekty architektů i samotní výrobci okenních a dveřních profilů. Jedním z takových je i firma Schüco International KG, která se specializuje především na systémy z hliníku, materiálu ideálního pro konstrukce několika křídlových posuvných a skládacích systémů. Jeho vynikající pevnost i opracovatelnost garantují vznik přesně lícujících úzkých konstrukčních prvků s vysokou těsností a optimální zvukovou izolací. Nemluvě o široké škále designových a barevných variant. Vybírat lze z neizolovaných interiérových až po vysoce tepelně izolované a bezpečnostní posuvné systémy, s možností částečné či komplexní automatizace.
 

Kromě prostorově úsporného designu s úzkými pohledovými šířkami charakterizuje hliníkové posuvné a skládací systémy Schüco snadná ovladatelnost. Profily se pohybují téměř bezhlučně po vodicích lištách z nerezavějící oceli. Otevírání i zavírání probíhá v jedné rovině, bez rušivého vyčnívání křídel do prostoru. Vybírat lze ze systémů posuvných, posuvných se zdvihem, shrnovacích či paralelně odstavných posuvných a sklopných (tzv. systém PASK). Posuvné prvky se hodí nejen pro bezpečný a uživatelsky komfortní předěl mezi interiérem a exteriérem, ale rovněž jako průhledné a flexibilní rozdělení prostoru v interiéru. Příkladem může být efektní oddělení obývací části od prostoru s vnitřním bazénem. 

Posuvné dveře se zdvihem
zaručují snadnou manipulaci, otevírají se k jedné straně nebo ze středu. V zavřené poloze přesvědčují vynikající tepelnou i zvukovou těsností. Samozřejmostí je možnost vybavení bezpečnostními prvky. Systém je ideální do prosklených fasádních konstrukcí i pro zimní zahrady. Další typ, oblíbený systém PASK, označuje paralelně odstavné posuvné a sklopné dveře. Křídla jsou v rámech osazena tak, aby z venku plošně lícovala a zároveň dokonale těsnila díky přírazu zevnitř. U systému PASK lze křídlo posuvných dveří sklopit pro účely větrání či otevřít celou plochu. Výhodou shrnovacích dveří značky Schüco je možnost téměř zcela otevřít prosklenou plochu. Jednotlivé prvky se skládají ke straně do úzkého balíku a dle typu použití jsou k dispozici dvě varianty: Exteriérové shrnovací dveře s tepelně izolovanými profily nebo neizolované interiérové shrnovací dveře.

Manuální, motorické i automatické ovládání
Meze se rozhodně nekladou ani při výběru barev, povrchy rámů mohou mít jinou barvu zevnitř a zvenku. Každý si vybere odstín dokonale pasující do daného interiéru, respektive exteriéru. Vzhledem k rozměrným formátům posuvných systémů, jejichž váha může být i několik set kilogramů, bylo myšleno také na lehké a rychlé ovládání. Doslova stisknutím tlačítka lze dveře otevírat a zavírat prostřednictvím techniky e-slide. Ta umožňuje plně automaticky a tiše pohybovat s křídly o hmotnosti až 250 kg (resp. o velikosti až 3x3 m). Skrytá automatika se ovládá přes klávesnici na křídle, prostřednictvím prostorového čidla, nebo centrálně jako součást automatizovaného řízení budovy. V bytě ji ocení především starší lidé, hendikepované osoby a děti, kterým posun dveří nebude činit sebemenší problém. Pro přístup z vnější strany lze nainstalovat čtečku otisků prstů. Posuvné dveře se po přiložení prstu automaticky odblokují, samozřejmě pouze u předem načtených a uložených biometrických údajů, a pustí vás dovnitř. Vše lze, jak už bylo naznačeno, napojit na centrální automatizované řízení objektu, a to včetně klasických oken a vchodových dveří. Jednotlivé prvky tak můžete ovládat manuálně v místnosti, centrálně přes PC nebo dálkově pomocí mobilního telefonu. Kontrolní panel pracuje s indikátory počasí, senzory CO2 i dalšími předem nastavenými ukazateli a hodnotami, automatizovaně pak ovládá větrací, stínicí prvky i topení. Při odchodu z domu lze indikovat všechny otevřené a špatně dovřené dveře a okna, které se na základě požadavku uživatele zadáním jednoduchého příkazu samy zavřou.

Bezpečí a jistota
Hliníkové posuvné systémy Schüco vyhovují vysokým nárokům na bezpečnost. Velkou výhodou je samotná podstata materiálu, který je pevný a stabilní. V závislosti na variantě vybavení systémů posuvných dveří lze garantovat odolnost proti vloupání až do třídy odolnosti 2 (BT2). Vrátíme-li se ještě krátce k představené technice e-slide, její důmyslnost potvrzuje i inteligentní software s ochranou proti přivření, např. prstů. Ten nechá křídlo okamžitě zajet zpět, identifikuje-li nějakou překážku (osobu i předmět). U volitelných infračervených senzorů může být překážka identifikována dokonce již v okamžiku, kdy se blíží k zařízení.

KONKRÉTNÍ TIP - Posuvný systém SCHÜCO ASS 77 PD.SI
Z mnoha systémových variant si blíže představme velkoformátový posuvný systém Schüco ASS 77 PD.SI, který je nositelem trofeje GOLD 2012 v kategorii "buildings" prestižní mezinárodní soutěže iF poduct design award. Za upozornění stojí také ocenění BEST OF THE BEST 2012 v rámci soutěže reddot design award. Čím vším systém odbornou porotu přesvědčil? ASS 77 PD.SI umožňuje realizovat velkoplošné posuvné elementy při zachování úzkých pohledových šířek profilů a vynikajících hodnot tepelné izolace. Dvou-kolejnicový rám profilu je navíc dokonale schovaný ve stavební konstrukci a v místě, kde se křídla potkávají, vzniká pouze minimální pohledová šířka. Kromě vynikajících hodnot tepelné izolace okenního dílu - Uw od 0,84 W/(m²K) - upozorněme na inovované automatické pohony a zamykací techniku. Kolejnice, která zvládne zatížení až 500 kg, zajišťuje vylepšenou manipulaci s křídlem, to lze spokojeně ovládat nejen automatizovaně (systém je vybaven kováním Schüco TipTronic), ale nově i manuálně (až do 250 kg). Samozřejmostí je bezbariérový přístup, odolnost proti vloupání do třídy odolnosti BT2 či možnost výběru některého ze systémů kontroly vstupu (např. čtečky otisků prstů). Již brzy systém Schüco ASS 77 PD.SI nabídne také unikátní 90° rohové řešení s minimálním pevným rohovým sloupkem.

Pro více informací navštivte www.schueco.cz
0 comments
add comment

Related articles