Ponořte se do světa, kde světlo znamená život s knihou Book of Light

Publisher
Tisková zpráva
09.04.2020 12:00
Zumtobel Lighting


Již přes 60 let je značka Zumtobel synonymem pro inovaci, jedinečnou kvalitu produktů a služeb, ale i mimořádný design a udržitelnost. Její světelná řešení jsou součástí mnoha unikátních architektonických projektů po celém světe. Nyní se s nimi můžete seznámit prostřednictvím knihy The Book of Light, která vás provede světem světla. Ponořte se do jejích stránek a načerpejte inspiraci z desítek projektů, kde světlo hraje prim.

První strana knihy vás zavede do rakouského městečka Dornbirn, kde už od roku 1950 sídlí výrobce a dodavatel světelných řešení Zumtobel Group (s dceřinými firmami Zumtobel, Thorn, Tridonic, acdc a Thorneco). Není divu, že tamní výstavní centrum o rozloze 10 500 m² využívá kompletní světelné řešení od značky Zumtobel. Působivá estetika se zde snoubí s praktickou funkčností. Jasně červené elipsy vytesané do jinak monolitické stavby výstaviště působí kontrastním dojmem. Červená barva je i dominantou vstupního foyer. S náročnými požadavky na osvětlení danými velkou rozlohou i variabilitou prostor si poradila světlená řešení Panos infinity a Tecton Balanced White.


Hned po otočení na další stranu se čtenář knihy octne v německé metropoli Hamburk, kde stojí architektonicky unikátní budova Labské filharmonie tyčící se nad stejnojmenným evropským veletokem. Světelné řešení od Zumtobelu v podobě 1200 ručně foukaných, na míru vyrobených skleněných svítidel, je velkou chloubou hlavního koncertního sálu. Tradice se zde snoubí s modernitou. Slavnou Plazu filharmonie v 6. patře, místo, kam denně zavítá až 16 tisíc návštěvníků, ozařuje 870 LED svítidel poskládaných do tvaru diamantu. Model LED svítidel Panos infinity osvětluje prostory hotelu Westin, který je součástí budovy Labské filharmonie.

Obdivovatelé umění a kultury si jistě rádi prohlédnou i další architektonické perly zvěčněné v knize The Book of Light jako koncertní hala Harpa v islandském Reykjavíku, muzeum Rodin v Paříži se sbírkami francouzského umělce Augusta Rodina či muzeum Apoxyomena v chorvatském letovisku Mali Lošinj se sochou sportovce Apoxyomena, který je nejcennějším archeologickým objevem na území Chorvatska.

Osvětlení pro průmyslová prostředí má v knize také své místo

Doménou značky Zumtobel ovšem není jen osvětlení pro objekty provázané s kulturou, společnost je také předním dodavatelem světelných řešení pro průmyslové komplexy a retail. Řadě z nich je věnován prostor v "Knize světla". Je mezi nimi i představitel z tuzemska, opravna letadel v Mošnově. Jedna z největších opraven letadel ve střední Evropě musí pojmout kolosy jako jsou stroje z rodiny Airbus A320, není tedy divu, že výška hangáru přesahuje 20 metrů. Právě vysoké stropy představovaly jednu z největších výzev pro nové osvětlení, jehož výměna byla součástí celkové modernizace hangáru. LED svítidla CRAFT spolu s řídícím systémem osvětlení Litecom od Zumtobel nejen, dokážou vyhovět i takto náročným podmínkám, zároveň se vyznačují výbornou svítivostí, úsporností a minimálními požadavky na údržbu.

Na dalších stránkách knihy objevíte více projektů z oblasti průmyslového osvětlení jako sídlo automobilky Ferrari s muzeem i opravnou aut v italském Maranellu, letiště v Oslu či kompletní osvětlení pro zázemí týmu formule 1 Aston Martin Red Bull Racing sídlící v britském městě Milton Keynes.

Kniha Book of Light Vás provede 57 fantastickými světelnými projekty napříč celou Evropou. Světlo představuje život, a tak společnost Zumtobel usiluje prostřednictvím jedinečných konceptů o zpříjemnění našich každodenních životů. Nechte se inspirovat ještě dnes a stáhněte si vlastní Book of Light na tomto odkazu: https://discover.zumtobelgroup.com/the-book-of-light-en.
0 comments
add comment

Related articles