Perfektní vzhled a ochrana zdraví s Ceresit MicroProtect

Publisher
Pavlína Drbálková
04.10.2012 07:15
Perfektní vzhled a ochrana zdraví s novou generací spárovacích hmot a silikonů Ceresit MicroProtect na bytovém domě v Brně
Na trh letos vstoupila nová generace spárovacích hmot a silikonů Ceresit MicroProtect od společnosti Henkel, tvořená cementovými spárovacími hmotami (Ceresit CE 40 Aquastatic a Ceresit CE 43 Grand’Elit) a sanitárním silikonem (Ceresit CS 25 Sanitary).
V čem se druhá generace liší od původní? Na rozdíl od první generace má nová spárovací hmota Ceresit CE 40 Aquastatic schopnost nejen se pasivně bránit před pronikáním vlhkosti do struktury spár, ale díky originální kombinaci tří účinných biocidních látek i aktivně bojovat proti růstu plísňových kultur a uchycení a šíření spor. A jedinečnost? Na současném trhu spárovacích hmot je poměrně dost produktů, které ochranu před plísněmi anoncují, realita je však taková, že doposud šlo vždy o receptury, které se soustředily na ochranu před pronikáním vody a vlhkosti do struktury spáry. Tato ochrana před vlhkostí, která narušuje spáru a otevírá tak cestu pro tvorbu nežádoucích plísní a mikroorganizmů, je samozřejmě důležitá a je zachována i u 2. generace spárovacích hmot Ceresit MicroProtect, na efektivní boj proti uchycení a růstu plísňových kolonií však nestačí. Unikátní kombinace protiplísňových látek je tak u spárovací hmoty Ceresit CE 40 vůbec první recepturou na trhu, která aktivně brání usazení a šíření spor a plísní. Tři úrovně obrany – schopnost odpuzovat vodu (aquastatický efekt), ochrana proti plísním a barevná stálost - stojí i za vznikem nového označení „TripleProtection“ (trojitá ochrana).

Nové spárovací hmoty a silikony Ceresit s 2. generací receptury MicroProtect nejsou atraktivní jen aktivní ochranou zdraví a vysokou odolností. Barevnost a barevná stálost (unikátní receptura ProColor garantuje dlouhodobou barevnou stálost) je opět velkou konkurenční výhodou systému Ceresit MicroProtect. Uchvátí zejména šířka barevné-ho spektra spárovacích hmot a jejich sladění se sanitárními silikony -  kterýkoliv z odstínů spárovací hmoty si vyberete, najdete k němu odpovídající barvu silikonového tmelu.


Ceresit MicroProtect chrání koupelny i u nového bytového domu v Brně - novostavba bytového domu s 16 bytovými jednotkami byla dokončena v létě 2012 a v koupelnách tohoto objektu byl použit široký sortiment stavební chemie Ceresit. Nechybí ani 2. generace systému spárovacích hmot a silikonů Ceresit MicroProtect, který chrání koupelnu před vlhkostí a plísněmi. Koupelny bytů jsou standardně vybaveny na podlahách velkoformátovou italskou dlažbou s jemným reliéfním proužkem Imola Blown, stěny jsou obloženy velkoformátovým obkladem ze stejné koupelnové série. Investor si byl vědom toho, že prosakující voda může v interiéru koupelny poškodit podkladové stavební materiály, a že plísně, které se tvoří ve vlhkých stěnách, mohou způsobovat alergie nebo respirační nebo kožní problémy. Stavební chemie Ceresit však nabídla ucelenou a promyšlenou řadu produktů z oblasti penetračních nátěrů, těsnících hmot, lepících malt, spárovacích hmot a silikonů, které garantují obyvatelům domu kvalitu, životnost, zdraví a vysokou estetickou úroveň realizovaného interiéru. Další informace o výrobcích a systémech stavební chemie Ceresit najdete na www.ceresit.cz
0 comments
add comment

Related articles