Originální nebo decentní – s trojrozměr- nými prvky StoDeco můžete zrealizovat téměř každou představu

Publisher
Tisková zpráva
11.05.2020 16:40
Sto s.r.o.

Při ztvárnění fasád se těší velké oblibě plastické prvky StoDeco. Poškozeným starým stavbám vracejí jejich původní vzhled, moderním stavbám dodávají individuální rysy. Architekt s nimi může při návrhu fasády snadno vytvářet ucelené plochy, výrazové linie nebo ohniska pozornosti, 3D prvky se výborně hodí i pro šambrány, římsy, oblouky, bosáže a další dekorativní prvky interiéru nebo fasády.

Na míru i v sérii – záleží jen na potřebách architekta

Architektonické prvky jsou buď frézované z desek s milimetrovou přesností, nebo jsou ve složitějších případech vyrobeny jako trojrozměrné, přesně podle požadavků architekta. Spektrum sahá od jemných reliéfů přes nápisy až po plastické povrchy, stejně tak se s nimi dají zvýraznit okenní otvory nebo geometrické struktury. Specialitou jsou historické dekorativní prvky, které spolehlivě obstály při ochraně historických budov a památek.

Proto není podstatné, zda obnovujete historickou fasádu, nebo navrhujete moderní a originální design fasády novostavby. Vždy si můžete být jisti, že s plastickými fasádními prvky StoDeco zrealizujete fasádu zcela podle vlastních představ. Portfolio Sto zahrnuje standardní řadu a sadu prvků, které lze individuálně přizpůsobit. K prefabrikovaným prvkům StoDeco patří lišty, profily nebo římsy, velká část prvků je určena pro vytváření dekorativních rámů kolem oken a dveří. StoDeco prvky se dají použít na pevný podklad, na silně zateplené fasády i na předsazené odvětrávané fasády.

Základem je granulát Verolith, který dává prvkům StoDeco dokonalé vlastnosti

Nehořlavý minerální materiál je kompaktní jako kámen, pevný, a přesto velmi lehký. Dá se z něj vyrobit opravdu široké spektrum plastických prvků, které se dají instalovat na všechny nosné podklady uvnitř budovy a na fasádě. StoDeco prvky z Verolithu jsou odolné proti vlhkosti, mrazu, tlaku, nárazu a jsou vhodné i pro práci na památkově chráněných historických budovách. Nízká tepelná roztažnost jde ruku v ruce s vysokou stabilitou hran. Prvky lze aplikovat bez použití speciálních nástrojů.

Materiálové vlastnosti StoDeco prvků jsou přizpůsobeny fasádním zateplovacím systémům Sto

A protože povrch StoDeco prvků poskytuje dobrou přilnavost a je nastaven pro omítky a barvy Sto, není problém prvky rychle a v nejlepší kvalitě povrchově upravit. Povrch může být buď jednoduchý hladký, nebo se strukturovaným nátěrem či s úpravou se vzhledem pískovce. Optimální přilnavost je garantována v kombinaci s povrchovými úpravami a barvami Sto.

Vyžádejte si zdarma vzorky StoDeco prvků z Verolithu

Lépe jednou vidět než stokrát slyšet – zaregistruje se na www.sto.cz/fasady a my vám zdarma zašleme ukázku StoDeco prvků z minerálního granulátu Verolith.
0 comments
add comment

Related articles