Nové bezpečnostní zábradlí pro plastová okna Schüco kombinuje sklo a nerezovou ocel

Bezpečné nerušené výhledy z oken od podlahy až ke stropu

Publisher
Tisková zpráva
20.08.2018 14:30
Schüco CZ s.r.o.

Zlatou střední cestou je nové bezpečnostní zábradlí pro plastové okenní profily Schüco, které kombinuje sklo a kovovou zábranu v podobě trubky z nerezové oceli jako horní úchyt. K variantám čistě skleněným nebo naopak pouze tyčovému provedení přibyla tedy kombinace obou materiálů, kterou ocení zejména ti, kteří si chtějí zachovat nerušený výhled z okna, ale zároveň se potřebují při kochání pro svůj pocit bezpečí něčeho pevného a viditelného držet. Samozřejmostí je integrace nového zábradlí přímo do okenního profilu, nikoli do ostění, čímž se předchází problémům s narušením tepelné izolace pláště objektu a urychluje instalace. Všechny typy bezpečnostního zábradlí mohou být instalovány současně se slunečními roletami.

Bezpečnostní zábradlí pro okenní profily z PVC od společnosti Schüco je vhodné pro novostavby i rekonstruované objekty. Využívá se pro vysoká okna, která sahají od podlahy až ke stropu a prosvětlují naše interiéry. Pro rezidenční výstavbu, ale i pro veřejné objekty typu škol a školek přinášejí mnoho designových možností. Transparentní skleněné zábradlí nenarušuje výhledy ani celkové vnější provedení budovy. Tyčové zábradlí z nerezové oceli umožňuje nejen volbu vzdáleností mezi tyčemi, ale i výběr kulatých tyčí různého průměru a tedy individualizaci každého projektu. Kombinace skla a tyčí je designově i funkčně již zmíněnou zlatou střední cestou.

Všechny tři varianty zábradlí - skleněná, trubková i kombinace skla a trubky - splňují požadavky platných nařízení v Německu i u nás a jsou kompatibilní se všemi okenními profily z PVC od společnosti Schüco: Se 7komorovým tepelně izolovaným systémem oken z PVC Schüco LivIng, který lze konstruovat jak s dorazovým, tak se středovým těsněním. Schüco LivIng navíc vyniká exkluzivním použitím v rozích svařitelného EPDM těsnění s vynikající odolností a tvarovou pamětí. Bezpečnostní zábradlí lze montovat i k energeticky úspornému okennímu profilu bez ocelových výztuh Schüco Alu Inside, který disponuje certifikátem od Passivhaus institutu. Zábradlí lze instalovat i na tradiční 6komorový systém Schüco Corona SI 82 nebo univerzálně využitelný 5komorový profil s dorazovým těsněním Schüco Corona CT 70.

Prefabrikovaná okna se zábradlím urychlují stavbu

Systém ochranného zábradlí šetří čas díky prefabrikaci, okenní systémy jsou na stavbu dodávány s již integrovaným zábradlím, což značně urychluje instalaci. V závislosti na okenním systému jsou k dispozici 3 skryté varianty fixace. Kromě přichycení pomocí falcové lišty se jedná o profilovou a vlepovací hmoždinku. Profilová hmoždinka se používá u plastových okenních systémů s ocelovou výztuhou a vlepovací hmoždinka slouží k fixaci u profilu bez ocelových výztuh Schüco Alu Inside. Falcová lišta je univerzálně použitelná u všech plastových systémů Schüco.

Pro více informací navštivte www.schueco.cz
0 comments
add comment

Related articles