Nová sluneční clona Schüco CSB odolá i vichřici schopné vyvracet stromy

Hliníkové žaluzie Schüco CSB jsou průhledné, ale před sluncem chrání

Publisher
Tisková zpráva
23.05.2018 09:40
Schüco CZ s.r.o.

Nová venkovní sluneční clona Schüco CSB (Concealed Shaped Blind) v podobě rolety z hliníkových lamel spolehlivě odolá i větru o rychlosti 9 až 10 na Beaufortově stupnici, tedy i silné vichřici schopné vyvracet stromy. Díky průhlednosti vyšší ne 23 % zároveň umožňuje lidem v budově zůstat v kontaktu s venkovním světem i v případě, kdy je clona zcela zatažena.

Tepelný komfort a světelné podmínky v interiéru budov významně ovlivňuje stínicí technika. Vhodné stínění chrání před přímým slunečním zářením i oslněním, přehříváním prostor a přispívá k rovnoměrnému rozmístění světla v průběhu dne. Architekti a developeři proto vyžadují flexibilní řešení, které je účinné vůči slunečnímu záření, odolné vůči větru a zároveň je designově atraktivní.

Sluneční clona Schüco CSB je stabilní i v silném větru

Venkovní sluneční clona Schüco CSB je plně integrovaná do fasádního systému Schüco FWS 50/60 a výrazně redukuje teplo v budově i během horkých slunečních dnů. Stejně tak si toto zastínění poradí se slunečními paprsky i ve větrném počasí, a to až do rychlosti větru 25 m/s, což na Beaufortově stupnici odpovídá vichřici až silné vichřici schopné vyvrátit strom. Takovou odolnost mají lamely z extrudovaného hliníku, které zůstanou stabilní při větrném náporu díky vodicím kolejnicím uloženým v krytých kazetách/konzolích. Vysokou transparentnost, resp. viditelnost až 23 % vytváří kombinace hliníkových lamel a mezer mezi nimi. Stoprocentní zastínění slunečního záření je zajištěno, když je úhel dopadajících paprsků vyšší než 21°. Žaluzie jsou vyráběny v eloxovaných barvách C0 a C31 až C35, takže mohou být perfektně sladěny s barvou fasády nebo vytvořit zajímavé barevné efekty.

Výhody při zpracování a montáži

Sluneční clona Schüco CSB  je součástí kalkulačního softwaru SchüCal, což usnadňuje plánování konfigurace žaluzií. Při hmotnosti 4,6 kg/m² je roleta poměrně lehká. Dodávána je na válci, takže je připravena k okamžité instalaci. Jediné, co je třeba při montáži udělat, je upravit velikost vodicích kolejnic po stranách. Další úspora je dána tím, že na místo zdlouhavého manuálního procesu nastavení horní a spodní koncové pozice rolety je nastavení provedeno jednoduše při prvním použití. Automatické zastavení včetně detekce překážek chrání clonu Schüco CSB před poškozením v důsledku nesprávného zacházení. 

Kromě novinky CSB zahrnuje sortiment Schüco systém exteriérových slunečních clon CTB s vysokou odolností proti větru pro okna a fasády nebo systém posuvných okenic ALB.

Pro více informací navštivte www.schueco.cz
0 comments
add comment

Related articles