Nová kolekce světel od Delta Light

Publisher
Tisková zpráva
22.04.2021 11:50
Delta Light Czech s. r. o.

Každé dva roky vychází The Lighting Bible, katalog prezentující kolekci architektonického osvětlení, který zahrnuje rozmanité návrhy svítidel, jež byly vyvinuty, testovány a vyrobeny v kooperaci s designéry v belgickém sídle společnosti Delta Light. Letošní The Lighting Bible 14 představuje řadu ambiciózních řešení osvětlovacích systémů, která zkoumá možné hranice designu, výkonu, architektury a technologie. Špičkové optiky, působivý design, maximální flexibilita a nové materiály jsou jádrem nové kolekce Delta Light pro rok 2021.

Generální ředitel Jan Ameloot vysvětluje: "S Lighting Bible 14 a novou kolekcí pokračujeme ve zkoumání hranic technického a architektonického osvětlení, které vyvíjíme společně s našimi vlastními týmy výzkumu, vývoje a designu, což je skutečně velmi vzrušující spolupráce. Čistota v designu a sofistikovanost technologií se snoubí v nových kolekcích The Lighting Bible 14 více než kdy jindy a představuje náš étos čistého potěšení z osvětlení."

The Lighting Bible, která byla poprvé publikována v roce 1997, je ikonou v mezinárodním světě svítidel, architektury, interiéru a designu. Bible světel vás vždy zavede na globální cestu inspirace, kterou najdete v nejrůznějších interiérech po celém světě.

Lighting Bible 14 letos poprvé přichází jako duo: The Lighting Bible Imagine a The Lighting Bible Create. Imagine se zaměřuje na inspiraci, architektonické projekty a realizace se svítidly Delta Light. Create se specializuje na produktovou řadu Delta Light, doplněnou o technické informace o kolekcích a fotografie produktů.

Příběh The Lighting Bible 14 pokračuje na webu deltalight.com, kde najdete další informace o nové kolekci Delta Light.

Zde vám přinášíme highlighty celé kolekce:

Haloscan – design následuje optiku

Haloscan je v The Lighting Bible 14 ztělesněním inovativního ducha . Svítidlo je přizpůsobeno ploché optice a kombinuje tak ultra minimalistický vzhled s příjemným světelným efektem. Světlo se jemně šíří pomocí ploché sofistikované čočky, která vytváří až čtyři různé úhly paprsku světla, od bodového po reflektor, a dokonce i lineární světlo. K plynulému otáčení a naklánění se používá patentovaný systém Ex-Centric Rotation System. Jeho asymetrický závěs kombinuje schopnosti otáčení a naklápění v jednom rychlém pohybu. Haloscan je kolekce akcentních světel, která jsou dostupná polozapuštěná, přisazená nebo jako moduly pro magnetické profily.

Zoover – jemná struktura

Závěsné svítidlo Zoover ozvláštní místnost svou texturou, objemem a hloubkou. Je navrženo jako mělká kopule, která skrývá kruh světla, jemuž dodává různý vzhled v závislosti na úhlu pohledu. Při pohledu z boku vypadá stínidlo velmi neutrálně. Rozsvícené svítidlo upoutá pozornost mnoha propracovanými detaily a měkkým světlem, jež osvětluje vnitřní povrch. Tepelně tvarovaná kopule z plsti je geniální kombinací formy a funkce.

Artuur – design a všestrannost

Artuur upoutá pozornost téměř vším, ať už jde o design, anebo optiku. Svítidlo přichází jako downlight s hranami zkosenými směrem ke středu, v kulatém i čtvercovém provedení. Důvtipný designový twist odhalíme v jeho asymetrické čtvercové verzi. Dalším zajímavým prvkem je vypouklá čočka na vrcholu hluboce zapuštěné LED, která světlu dodává sofistikovaný efekt a vzhled. Toto svítidlo má výjimečnou kvalitu světla a čistě ohraničený světelný sloup. I když je vypnuté, ohromí vás pozoruhodnou estetikou. Se svítidlem Artuur navíc můžete kombinovat celkové osvětlení s osvětlením stěn a to vše v jednom svítidle. Při instalaci do stropu dodává Artuur místnosti hloubku díky jemnému vyčnívajícímu rámečku. Svítidlo lze namontovat i v bezrámečkovém provedení.

Multinova – Otočte mě, jsem pro to stvořena

Svítidlo se dvěma různými průměry a výškou pouze 69 milimetrů můžete použít mnoha způsoby. Díky malým rozměrům se Multinova hodí do jakéhokoli rezidenčního nebo veřejného prostoru. Jako svítidlo pro lištové systémy je vhodné i do maloobchodního prostředí, s prizmatickým difuzorem pro snížení oslnění se vám přizpůsobí i v kanceláři. Pro zajištění celkového osvětlení lze Multinovu umístit na magnetické profily.

Svítidlo se dodává v klasické černé nebo bílé barvě, případně můžete zvolit teplejší zlatou. Vedle klasického a prizmatického difuzoru je dostupný také difuzor v kouřovém provedení, který při zhasnutí svítidla vytvoří zajímavý dekoratvní prvek. Ideální využití tohoto všestranného svítidla najdeme při seskupení dvou nebo tří svítidel do závěsné kompozice, využitelné ve větších prostorech, jako jsou lobby, recepce nebo otevřené kanceláře, kde kombinuje krásu s funkčností. Vedle zapuštěné, přisazené a track verze pro lištové systémy existují další dva způsoby zavěšení: na lanka či tyči, kdy lze Multinovu naklonit až o 90 stupňů.

Spy – znovuobjevená klasika

Minimalismus, funkčnost a všestrannost jsou klíčové pojmy vystihující rozsáhlou kolekci Spy. Reflektory Spy byly navrženy tak, aby splňovaly různé požadavky a poskytovaly ideální řešení v rezidenčních i komerčních prostorech. Řada Spy představuje všestranný a kompletní sortiment zapuštěných, přisazených a lištových svítidel v nekonečných kombinacích, tvarech a barvách LED, stejně jako v různých barevných provedeních a variacích.

Obnovená kolekce reflektorů Spy se rozšířila o mnoho technických vylepšení: širší paleta barevných provedení, lepší světelné parametry, nové optiky, možnost změny barvy světla Tunable White a stmívání Soft Dim. Novinkou je take Spy 39 W pro venkovní použití.

Uho – kompaktní velikost

Na první pohled Uho vypadá jako prosté svítidlo. To podstatné však tkví v detailech zpracování. Dokonalý poměr těla a jeho průměru skvěle odpovídá proporcím celého svítidla. Uho je k dispozici jako akcentové světlo, které se přidává k malým profilům Splitline 14 a Shiftline 19, i jako bodové světlo v jednoduchém nebo dvojitém provedení, v přisazené verzi pak v trojitém provedení.

Nime – neviditelný, ale hmatatelný

Svítidlo Nime je nejnovější inovací, která vychází z po- kračující spolupráce mezi světelným designérem Deanem Skirou a společností Delta Light, a je pravděpodobně nejmenším svítidlem, jaké kdy bylo vyrobeno.

Dokonalé osvětlení Nime je výsledkem cesty k maxi- málnímu minimalismu, zaměřenému spíše na světlo než na samo svítidlo. Jako plně integrované architektonické řešení je tělo Nime zcela skryto ve stropu, nevidíme nic jiného než otvor o průměru 10 milimetrů. Systém Nime a jeho vlastní optika umožňuje zaostřit paprsek a upravit jeho úhel, rotaci a náklon. To vše bez kompromisů v definující nepatrné velikosti a s téměř nulovým oslněním.

"Nime vám umožní zdůraznit objekty na svislých a vodorovných površích bez viditelně umístěného svítidla. Můžete osvětlit malé i velké objekty, i když se nenacházejí v blízkosti zdroje. Světlo můžete nasměrovat tam, kde je potřeba, a to i ve zkosených stropech. Nebo můžete vytvořit totožné kruhy světla z nízkých i vyšších stropů. Absence je v jeho přítomnosti. Přítomnost je v jeho absenci," prozradil světelný designér Dean Skira.

O Deanu Skirovi

Dean Skira je zakladatelem společnosti Skira, globálního a oceňovaného ateliéru designu osvětlení se sídlem v chorvatské Pule. Studio se specializuje na všechny aspekty komerčních, městských a bytových projektů osvětlení, za posledních 30 let jeho společnost vytvářela převážně ve spolupráci s investory a architekty smysluplné světelné zážitky po celém světě.
https://skira.hr/

Soliscape

Architektonická kancelář UNStudio a Delta Light spojily své síly ve snaze zlepšit prostředí v našem rychle se měnícím pracovním světě, kde se lidské zdraví a talent staly nejdůležitější komoditou zaměstnavatelů.

Soliscape je všestranný a extrémně flexibilní systém, speciálně navržený pro vytváření prostředí zaměřených především na člověka jako takového. Systém však není omezen pouze na pracovní prostory, díky své přizpůsobivosti a možnostem konfigurace má širokou škálu aplikací a lze jej použít také v hotelech, pohostinství, maloobchodu a ve veřejných prostorech. Systém je unikátní v tom, že jej lze nakonfigurovat tak, aby co nejlépe vyhovoval našim každodenním potřebám.

Systém Soliscape nabízí architektům a designérům řadu flexibilních komponentů, jež umožňují zkombinovat osvětlení s akustikou prostoru do přitažlivého řešení, které lze snadno připojit k jakémukoli systému správy budov.

Se Soliscape lze vytvořit prostředí založená na senzorech, jež reagují, učí se a přizpůsobují se každodenním činnostem lidí, a inteligentní budovy směřovat k responzivní architektuře prostřednictvím systému, který umožňuje lidem intuitivní ovládání a personalizaci prostoru.

Soliscape nabízí různé možnosti snímání, jako jsou detekce přítomnosti, hlasové ovládání, snímače teploty, vlhkosti a intenzity světla, jež umožňují vytvářet prostory zaměřené na člověka. Světlo pro pocit pohody.

Zdroj: Delta Light Czech, www.deltalight.cz
0 comments
add comment

Related articles