Kauri od Riva 1920

Publisher
Tisková zpráva
20.06.2018 16:00
Miele Center Stopka

50 tisíc let staré dřevo, které bylo těženo speciální metodou na Novém Zélandu, bylo použito k výrobě unikátního nábytku italské značky Riva 1920. Nová kolekce Kauri, představuje především jídelní a konferenční stoly z opravdu výjimečného materiálu. Každý produkt má originální kresbu a povrchovou úpravu.

Kauri (Agathis Australis) je druh jehličnatého stromu, který roste pouze v subtropickém podnebí Nového Zélandu. První z nich se objevily během jurského období asi před 190 až 135 miliony let. Jsou to největší stromy na světě, pokud jde o objem kmene, ten je až 9 metrů. Kauri dosahují výšky okolo 70 metrů. Asi před 50 tisíci lety, na konci posledního ledového věku, řada nevysvětlitelných katastrof ponořila celé lesy kauris do vody a bahna. Zvláštní vlastnosti bláta a absolutní nedostatek kyslíku doslova konzervovaly tyto rostliny. Uvězněné v močálech, po dobu 30 až 50 tisíc let a díky chemickým procesům rozkladu a petrifikace, jim umožnily zůstat nedotčeny až do dnešního dne. Jedinečná je i skutečnost, že přes to, že jsou v blátě po tisíce let, jsou kmeny dokonale zachovány a mají stejnou kvalitu jako dřevo, které se právě vytěžilo.

Riva 1920, která vyrábí kvalitní nábytek z masivního dřeva ve spolupráci s významnými architekty a designéry. Dokáží tak výjimečně interpretovat tento úžasný materiál, který se v kvalifikovaných rukou mění na skutečná umělecká díla. Díky velikostem kmenů mohou být stoly vyrobeny z jednotlivých kusů o délce 2 až 12 metrů, velikost stolu je omezena pouze kapacitou kontejneru používaného pro přepravu. Každý kupující má možnost si vybrat svůj vlastní stůl s originálním přírodním designem.

Značku Riva 1920 exkluzivně zastupuje pro Českou republiku a Slovensko společnost Miele Center Stopka.

0 comments
add comment

Related articles