Znojemská radnice chce o podobě pivovaru diskutovat s lidmi

Publisher
ČTK
23.01.2012 18:30
Czech Republic

Znojmo

Znojmo - Znojemská radnice uspořádá besedu s lidmi o budoucí podobě areálu pivovaru Hostan, který odkoupila v roce 2010. Studii o možných variantách využití najdou zájemci na internetu. Veřejné projednání budoucnosti kulturní památky se uskuteční 15. března. Na tiskové konferenci o tom dnes informoval starosta Vlastimil Gabrhel.

    "Je důležité, aby byl prostor využit se zřetelem k jeho historické hodnotě a ve prospěch města a jeho občanů," uvedl Gabrhel. Radnice pivovar koupila od společnosti Heineken za 26 milionů korun. Město si ponechalo po ukončení činnosti pivovaru vliv na jeho budoucí využití. Na internetových stránkách města je nyní k nahlédnutí studie, která se hodnotí jednotlivé budovy v areálu pivovaru a navrhuje jejich budoucí využití, přestavění či zbourání. Své připomínky ke studii mohou lidé na radnici telefonovat nebo napsat v dopise či mailu.
    Možností využití je více. "Město nevylučuje, že by v areálu mohl vzniknout menší hotel, případně i malý pivovar. Potřebujeme však výhradní souhlas společnosti Heineken, která městu pivovar prodala s jistými podmínkami," uvedla mluvčí magistrátu Renata Bártová.
    Podle ní koncept územní studie, kterou zpracoval architekt Jaroslav Poláček, uvažuje i o využití pro výstavní prostory, sport a zábavu. "Na místě by tak mohlo být například muzeum pivovarnictví," dodala Bártová.
    Přes areál pivovaru také vedou dvě ze tří přístupových cest k hradu a rotundě, což jsou významné znojemské památky. Od června 2011 se znovu otevřela Hradní ulice, která je jediným přístupem pro auta.
    Areál bývalého pivovaru Hostan leží v bezprostřední blízkosti rotundy svaté Kateřiny a hradu, jehož součástí byl až do 18. století. V areálu se vařilo pivo od roku 1720. Výrobu ukončil Heineken v roce 2009 a přesunul ji definitivně do Brna.
0 comments
add comment

Related articles