Zájemce o koupi pasáže Jalta v Brně složil desetimilionovou kauci

Publisher
ČTK
01.07.2016 13:55
Czech Republic

Brno

Brno - Město Brno obdrželo desetimilionovou kauci od zájemce, který chce za 101 milionů koupit zchátralou pasáž Jalta na Dominikánském náměstí. V tiskové zprávě to dnes uvedla Zuzana Taušová z brněnského magistrátu. Investor složil kauci k 30. červnu, což byl poslední termín pro její složení. Pokud by se tak nestalo, město by si Jaltu nechalo a přebudovalo by ji na úřad pro městskou část Brno-střed.


Město vkládalo do zájemce, který se objevil na začátku letošního roku, velké naděje. Kdo však zájemcem je, to primátor Brna Petr Vokřál (ANO) neprozradil. "Složením kauce se potvrdil vážný zájem. Proces přípravy prodeje tedy bude pokračovat dál. Nyní nás čeká dokončení kupní smlouvy tak, aby ji mohli v září projednat a schválit zastupitelé," uvedl Vokřál.

Pokud zájemce od záměru odkupu ustoupí, kauce propadne jako smluvní pokuta. Součástí přípravy kupní smlouvy bude jednání s investorem o jeho záměru a časovém horizontu oživení budovy. "Brno má velký zájem na tom, aby se podařilo Jaltu znovu oživit. Nyní se to může podařit," dodal Vokřál.

Brno se snažilo Jaltu prodat už v minulosti zhruba za 100 milionů korun, ale z prodeje vždy sešlo. Několik zájemců se objevilo už loni, avšak nakonec nesložili požadovanou kauci. Letos v květnu radní rozhodli, že dávají zájemcům poslední šanci složit do konce června zálohu, jinak by se z Jalty nejspíš stal nový úřad Brna-středu. Opravy se odhadují zhruba na 200 milionů korun.

Brněnská radnice Jaltu vyměnila na přelomu let 2005 a 2006 za jiné lukrativní pozemky a budovy. Původně ji měla opravit a přestěhovat do ní některé své úředníky. To se ale nestalo kvůli špatnému stavu budovy.
0 comments
add comment

Related articles