Brno dává poslední šanci na prodej paláce Jalta, jinak ho opraví

Publisher
ČTK
22.03.2016 22:40
Czech Republic

Brno

Brno - Brno chce do 30. června letošního roku vyřešit, zda prodá zchátralý a prázdný palác Jalta na Dominikánském náměstí vedle Nové radnice, nebo ho na vlastní náklady opraví za zhruba 150 milionů korun. V případě oprav by se do něj nastěhovala radnice městské části Brno-střed, která je nyní v nevyhovujících prostorách, řekl dnes novinářům primátor Brna Petr Vokřál (ANO). Podle něj v současnosti projevili zájem tři kupci, jeden z nich dokonce písemně a s nabídkou převyšující cenu 100 milionů korun. Pokud by složil zálohu kolem 10 milionů, město by s ním dále jednalo o prodeji.

Brno se snažilo Jaltu prodat už v minulosti zhruba za 100 milionů korun, ale z prodeje vždy sešlo. Několik zájemců se objevilo už loni, avšak nakonec nesložili požadovanou kauci. Radní proto dnes schválili, že pokud se nenajde vážný zájemce do 30. června, souhlasí s využitím nemovitosti pro městskou část Brno-střed jako jejím sídlem. "Do té doby chceme mít složenou kauci jako rezervaci, abychom věděli, že nemá smysl zabývat se předěláním Jalty na úřad městské části. Je to poslední pokus o prodej," uvedl Vokřál.

Pokud ani tentokrát palác nikdo nekoupí, bude město jednat o bližších podmínkách s městskou částí Brno-střed, která projevila zájem přesunout se do Jalty. Budova by se ale musela opravit, protože je asi deset let prázdná a stále chátrá. Vokřál odhaduje opravy na 150 až 200 milionů korun. Pokud by se do nich úřad městské části přestěhoval, vyklidil by pronajaté prostory od města například na Husově ulici nebo na Dominikánské, které podle Vokřála nesplňují podmínky moderního úřadu.

Radnice Jaltu vyměnila na přelomu let 2005 a 2006 za jiné lukrativní budovy a pozemky. Původně ji měla opravit a přestěhovat do ní některé své úředníky, ale to se nestalo kvůli špatnému stavu budovy.

0 comments
add comment

Related articles