Zájem lidí o podobu areálu Zbrojovky v Brně roste

Publisher
ČTK
14.02.2019 07:30
Czech Republic

Brno


Brno - Zájem lidí o budoucí podobu rozsáhlého areálu bývalé Zbrojovky v brněnských Židenicích roste. Majitel, jímž je firma CPI Property Group, postupně ukazuje lidem možnosti, jak by mohly vypadat jednotlivé zóny, jichž je šest. K podobě centrální zóny přišlo 900 podnětů, což je více než pro obě předchozí etapy dohromady. Nyní mohou lidé vyjádřit své názory i ke čtvrté zóně, což je jihozápadní část včetně vstupu do areálu a administrativní budovy, uvedl v tiskové zprávě výkonný ředitel Zdeněk Havelka.


Možnou podobu ztvárnily tři architektonické kanceláře a návrhy je možné vidět jak v Kanceláři architekta města Brna na Zelném trhu, tak na webu www.novazbrojovka.cz. Vstupní část areálu navazuje na Vojenskou nemocnici a také na původní středověký klášter. V celém areálu se počítá se zachováním jen několika budov, jednou z nich je právě administrativní budova.

Vedle ní architekti navrhují umístit moderní dostavbu s kancelářemi, obchody, restauracemi, mohla by zde vzniknout obchodní třída, bytové domy či další zdravotnická zařízení. V návrzích se objevilo i muzeum historie areálu a Zbrojovky.

V současnosti se již pracuje na rekonstrukci objektu bývalé nářaďovny v severovýchodní části, která bude sloužit administrativě. První nájemníci už by se do ní mohli stěhovat koncem letošního roku.

Areál po bývalé Zbrojovce je dvacetihektarový brownfield. Jeho přestavba začala demolicemi v roce 2017 a bude postupovat po částech pravděpodobně více než deset let. Ze 100 objektů zůstanou stát jen čtyři, areál se stane prostupný a přístupný z více stran. Dnes je možné se do něj dostat jen z Lazaretní ulice. Bydlení by zde mělo v budoucnu najít okolo 10.000 lidí.
0 comments
add comment

Related articles