Zahájení stavby Sanatoria Pálava v Pasohlávkách nabírá zpoždění

Publisher
ČTK
21.09.2023 18:05
Czech Republic

Brno


Brno – Zahájení stavby nového léčebně-rehabilitačního ústavu Sanatorium Pálava v Pasohlávkách na Brněnsku za zhruba miliardu korun nabírá zpoždění. Jihomoravský kraj stále neví, zda získá dotaci od státu. Výběrovým řízením na zhotovitele se navíc zabývá Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Na jednání krajského zastupitelstva to dnes řekl náměstek hejtmana Jan Zámečník.


"Letos v květnu jsme na ministerstvo zdravotnictví podali žádost o dotaci ve výši necelých 300 milionů z Národního plánu obnovy. Bohužel zatím nemáme její vyhodnocení. Kromě toho jsme nemohli podepsat smlouvu s vítězem výběrového řízení, protože jedna z firem, která ani nepodala nabídku, podala podnět na ÚOHS. Úřad v prvním kole kraji vyhověl s tím, že podmínky řízení byly správné. Firma nicméně podala rozklad a nyní čekáme na rozhodnutí úřadu," sdělil.

Kapacita sanatoria počítá s 216 pacienty, předpokládaný počet zaměstnanců je zhruba 160. V plánu bylo v září podepsat smlouvu s vybraným dodavatelem, ještě letos stavbu zahájit a do konce roku 2025 ji mít hotovou. "Čekání na rozhodnutí ministerstva i úřadu ale zahájení stavby zásadně oddaluje. Nyní už nejsme schopni sanatorium dokončit v roce 2025. Budeme proto žádat ministerstvo zdravotnictví o prodloužení termínu o dalších šest měsíců, tedy do poloviny roku 2026," dodal náměstek.

Více informací Zámečník očekává do příštího zastupitelstva naplánovaného na začátek listopadu. O zahájení stavby musí kraj rozhodnout co nejdříve nejen s ohledem na dotaci, ale také s ohledem na stavební firmu, která má ústav vybudovat. V jeho blízkosti by měl v příštích letech vzniknout lázeňský komplex, který plánuje čínská firma RiseSun. Projekt na lázně za dvě miliardy korun získal loni územní rozhodnutí.
0 comments
add comment

Related articles