Z bývalé kotelny na olomouckém sídlišti bude knihovna

Publisher
ČTK
12.02.2020 10:35
Czech Republic

Olomouc

Olomouc – Vysloužilá kotelna na sídlišti Nové Sady v Olomouci se má díky bezmála devatenáctimilionové investici proměnit v pobočku městské knihovny. Radní tento týden schválili soutěžní podmínky pro veřejnou zakázku na návrh budoucí podoby knihovny v Trnkově ulici. Novinářům to dnes řekl primátor Miroslav Žbánek.


Zpracovat návrh podmínek architekto- nické soutěže zadala rada města útvaru hlavního architekta. "Věřím, že soutěž může přinést zajímavou podobu budoucí veřejné budovy. Pobočka knihovny bude plnit i roli společenského centra," uvedl Žbánek.

Nová knihovna podle primátora obohatí nabídku služeb na lidnatém sídlišti Nové Sady a změní podobu nároží ulic Zikova a Trnkova. Termín pro odevzdání soutěžních návrhů je do 25. června, porota je bude hodnotit 2. července. Výsledky soutěže pak budou prezentovány prostřednictvím výstavy.

Plánovaná knihovna bude mít užitnou plochu přes 300 m². Náklady na přestavbu bývalé kotelny radní odhadli na 18,5 milionu korun, přičemž výraznou část by mohla pokrýt dotace z evropských fondů.
0 comments
add comment