Z administrativní budovy po textilce Perla by mohly být byty

Publisher
ČTK
09.12.2020 18:00
Czech Republic

Ústí nad Orlicí


Ústí nad Orlicí – Bývalá administrativní budova po textilce Perla v závodě 06 v místní části Ústí nad Orlicí Hylváty by se mohla změnit na bytový dům. Radnice zjišťuje, zda by se dala přestavět na startovací byty. Budovu město získalo v insolvenčním řízení po konkursu firmy.


"Mapujeme, jaké by byly náklady. Není to možná lokalita nejvhodnější pro bydlení, ale zvažujeme to," řekl ČTK starosta Ústí nad Orlicí Petr Hájek (sdružení Oušťáci).

Radnici se za deset let nepodařilo pro objekt najít jiné využití. Nedávno si nechala zpracovat nové zaměření budovy a její stavebnětechnický průzkum. V příštím roce bude vypracován investiční záměr, na jeho základě se vedení města rozhodne o dalším postupu. "Bohužel, dotace na tento typ bytů nejsou, poskytují se na bydlení pro seniory a sociální bydlení," uvedl Hájek.

Ústí nad Orlicí také připravuje v části Hylváty revitalizaci panelového sídliště. Radnice nechala zpracovat návrh studie, lidé si mohli vybrat ze dvou variant. Na úpravu sídliště chce radnice získat dotaci, práce mohou být rozděleny do etap podle náročnosti. Ještě před tím dá budovy zateplit.
0 comments
add comment

Related articles