Vsetínská radnice chce změnit podobu náměstí Svobody

Publisher
ČTK
16.04.2012 19:00
Czech Republic

Vsetín

Vsetín - Vsetínská radnice chce změnit podobu náměstí Svobody. Prostor byl loni rekonstruován, lidem se však některé úpravy nelíbí, protestovali zejména proti přírodní mlatové ploše náměstí. Město proto jedná s architekty o změně povrchu a dalších opravách náměstí, informovala dnes ČTK mluvčí radnice Jana Čadová.

    Podle vedení města se mlat použil proto, že byl v porovnání s jinými stavebními materiály, případně travnatým povrchem, podstatně levnější. Návrh byl schválen už v roce 2008, současné vedení města nemělo možnost do projektu zasáhnout. "Jsme všichni ve shodě, že náměstí není takové, jaké jsme očekávali," uvedla starostka Iveta Táborská.
    Architekt Igor Kovačevič po dohodě s radnicí vypracuje varianty řešení mlatové plochy, které by měly náměstí oživit. "Počítá se se zatravněním, úhlopříčnými chodníky či doplněním mobiliáře," uvedla starostka. Návrhy poté město představí veřejnosti, která se k nim bude moci vyjádřit.
    Město opravilo náměstí za zhruba 30 milionů korun, z čehož 85 procent tvořila evropská dotace. Vedení města se vzdalo dotace na už provedenou druhou etapu rekonstrukce, o peníze však podle Čadové nepřijde, využije je na jiné projekty. Na nové úpravy bude zřejmě znovu žádat o dotaci.
    Náměstí při rekonstrukci získalo nový povrch, opravena byla i přilehlá pěší zóna a parkoviště, kanalizační a vodovodní řad. Vzniklo i nové veřejné osvětlení, přibyl mobiliář a stromy.
0 comments
add comment

Related articles