Ve Šlapanicích bude nová knihovna u Riegrovy ulice

Publisher
ČTK
16.07.2019 16:55
Czech Republic

Šlapanice


Šlapanice - Ve Šlapanicích na Brněnsku chystají stavbu knihovny a bistra v místě historické šatlavy v parku u Riegrovy ulice. Jde o součást kompletní revitalizace parku, která začala už loni. Nyní město hledá firmu, která knihovnu postaví a zároveň udělá další úpravy a opravy včetně hudebního altánu. Soutěžní cena je 41 milionů korun. Podle mluvčího radnice Jakuba Mikšovského by chtělo město zahájit rok a půl trvající stavbu letos na podzim, pokud se podaří vybrat stavební firmu, řekl ČTK.


"Nyní je knihovna na Masarykově náměstí naproti úřadu a prostory už nejsou vyhovující. Nejdříve je potřeba zbourat současné bistro a toalety," řekl Mikšovský. Veřejné záchody budou i v nové budově. Stavba by měla trvat rok a půl.

V plánu je i rekonstrukce hudebního altánu, oprava památníku obětem války, přeložení sítí a nové veřejné osvětlení. Podél Riegrovy ulice bude vysazena nová alej.

Park v Riegrově ulici patří k nejvyhledávanějším odpočinkovým místům ve městě a už loni se zde ubouraly amfiteátrové stupně a byly upravené tak, aby nabízely posezení. Amfiteátr stále může sloužit kulturním akcím, k sezení je možné využít i obnovené trávníky.
0 comments
add comment

Related articles