V Plzni dnes začala rekonstrukce druhé poloviny Pattonova mostu

Source
Václav Prokš
Publisher
ČTK
07.03.2018 08:30
Czech Republic

Pilsen

Plzeň - V Plzni dnes začala rekonstrukce druhé poloviny mostu generála Pattona, nejdůležitějšího a nejdelšího ve městě, po němž jezdí přes 50.000 aut denně. Doprava ze sídliště Lochotín do centra, tedy od Karlových Varů a Mostu, bude částečně omezena a chodci na opravovanou polovinu nebudou smět. Stavbaři už vodorovným značením zúžili oba jízdní pruhy. Od středy začnou bourací práce a sníží se rychlost na 30 kilometrů za hodinu, řekl ČTK Miroslav Blabol z plzeňského Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Do konce roku vznikne zúžený chodník a tři jízdní pruhy místo dvou.

Během dneška provedli stavbaři oranžové vodorovné dopravní značení. Od 19:00 do středečních zhruba 02:00 instalují na obou předmostích výhybku.

"Od čtyř hodin ráno už přes ně budou jezdit tramvaje, a to po nově opravené polovině mostu po jedné koleji," uvedl Blabol. "Dopoledne nastoupí firma, která tam zahájí bourací práce na tramvajové trati, které potrvají do 19. až 20. března," dodal. Starou trať pak pokryje asfalt a převede se na ni automobilový provoz, aby stavbaři mohli bourat vnější část mostu.

Generální oprava za 167 milionů Kč s DPH musí být podle smlouvy hotová do června 2019. "Pokud půjde vše bez problémů, tak by měl být celý most zprovozněný na konci letošního roku," podotkl Blabol. Do poloviny roku 2019 by měly skončit sanační práce na spodní stavbě. Po celou dobu oprav vždy fungují pro auta dva pruhy v obou směrech. Při přestavbě první poloviny k nehodám ani zácpám nedošlo.

Na mostě budou kamery a radar, které ohlídají stavbu a rychlost projíždějících aut.

ŘSD jako investor uvedlo, že hlavní dodavatel, firma Colas, dodržuje harmonogram a loni zkrátil stavbu o tři týdny. "Přitom kvalita byla skvělá. Vážíme si toho, že tam pracují i o víkendech," uvedl Blabol.

Oprava mostu začala loni 10. dubna. Jde o dva mosty vedle sebe o délce 227 metrů, postavené v roce 1971. Vedou po nich mezinárodní silnice na Karlovy Vary a Most. V centru Plzně je to loni a letos druhá velká stavba. loni v lednu se až do konce letošního srpna uzavřela Mikulášská ulice proti vlakovému nádraží, kde projedou jen tramvaje.
0 comments
add comment

Related articles