V Hranicích se pustili do stavby bazénu za 112 milionů korun

Source
Alena Petrželová
Publisher
ČTK
07.11.2005 14:30
Slovakia

Žilina

HRANICE (Přerovsko) - Obyvatelé Hranic na Přerovsku by si již příští rok na podzim měli zaplavat v novém bazénu. Do jeho stavby v hodnotě 112 milionů korun se dnes pustila tamní radnice. O vybudování plaveckého areálu uvažovalo město již čtvrt století. Prosadili si jej obyvatelé, kteří bazénu dali přednost ve veřejné anketě před výstavbou zimního stadionu.

"Stavba bazénu je ve městě velmi potřebná. Co pamatuji, tak se čtvrt století již o potřebě podobného zařízení v Hranicích diskutuje. Dokonce v osmdesátých letech již existovala nějaká studie, poté se na to pozapomnělo," řekl dnes ČTK starosta Vladimír Juračka.
Významnou investici chystala radnice ve spolupráci s obyvateli. "Vyšli jsme vstříc společenské poptávce. Celou přípravu bazénu jsme konzultovali průběžně s veřejností. Občané vybírali i ze dvou variant studií," uvedl starosta.
Plavecký areál vyroste na místě současného nevyhovujícího koupaliště. Výběrové řízení vyhrála společnost VOKD z Ostravy, která získala ocenění v soutěži Bazén roku za rekonstrukci havířovského koupaliště na aquapark. "Pro výstavbu krytého 25 metrů dlouhého bazénu bude třeba zbourat stávající bazény. Bazénová hala bude maximálně prosklená venkovní fasádou i do interiéru. V zábavní části bazénu je navržen proudový kanál, masážní lavice, masážní lehátka, dnová a stěnová masáž, chrliče, vzduchové perličky, houpací bazén a další atrakce," uvedli zástupci společnosti. Součástí bazénové haly je také 100 metrů dlouhý venkovní uzavřený tobogan s vnitřním dojezdem.
Investorem i provozovatelem bazénu bude společnost Ekoltes, která je ve stoprocentním vlastnictví města. Kvůli stavbě radnice společnosti navýší základní jmění o 50 milionů korun a město se jí také zaručí za úvěr. "Společnosti budeme přispívat také na provozní ztráty, které jsou vyčísleny kolem dvou milionů korun ročně," dodal starosta.
Podle zástupců města bude mít nový plavecký bazén kapacitu zhruba pro 300 lidí.
0 comments
add comment