V Brně se od začátku května na rok zavře Údolní ulice

Publisher
ČTK
18.04.2018 16:20
Czech Republic

Brno

Brno - K uzavírkám brněnských ulic se od začátku května zhruba na rok přidá část ulice Údolní od křižovatky s Úvozem až ke křižovatce, kde se odbočuje k bazénu na Kraví hoře. Kvůli kompletní opravě sítí v podzemí a opravě tramvajové tratě tudy neprojedou auta ani MHD. Dopravní podnik proto přichystal náhradní autobusovou linku, která propojí Komenského náměstí, Úvoz, Vaňkovo náměstí, náměstí Míru a zastávku Tábor, řekla ČTK mluvčí dopravního podniku Barbora Doležalová.


"Tramvajovou linku 4 budou obsluhovat obousměrné vozy a konečnou budou mít v zastávce Úvoz," řekla Doležalová. Momentálně je i druhá konečná jinde než při normálním provozu, a to kvůli opravě Valchařské ulice, linka jezdí pouze na Tomkovo náměstí. Autobusová linka x4 pojede z Komenského náměstí po trase trolejbusových linek 38 a 39 na Vaňkovo náměstí a dále po Lerchově na náměstí Míru. Zde se autobus přeznačí na linku 68 a lidé budou moct bez přestupu pokračovat ve směru Tábor, Klusáčkova a Šumavská.

"Z pohledu nabídky spojů a dostupnosti náměstí Míru doporučujeme využívat prioritně trasu linky 68 přes zastávku Tábor, kde lze přestoupit z tramvají linek 3 a 11. Noční autobusová linka N89 pojede v úseku mezi zastávkami Úvoz a Náměstí Míru rovněž odklonem po výše uvedené trase shodné s linkou x4," uvedla Doležalová.

Po opravách bude fungovat obousměrně bezbariérová zastávka Všetičkova a bude tzv. vídeňského typu, kdy je silnice v zastávce zvednuta na úroveň chodníku. Jednosměrná zastávka Heinrichova bude nadále přístupná z chodníku.

Během oprav Údolní se budou opravovat přilehlé ulice Klácelova, Kampelíkova a část Lerchovy. Nebude se však dělat všechno zároveň, aby zůstala lokalita dopravně dostupná.
0 comments
add comment

Related articles