Územní plán Liberce už dovoluje výstavbu nové čtvrti v centru

Source
Marek Kuntoš
Publisher
ČTK
26.10.2017 17:50
Czech Republic

Pilsen

Liberec  - Liberečtí zastupitelé dnes schválili změnu územního plánu pro lokalitu známou jako díra na Perštýně. Umožní to pokračovat v miliardovém projektu, jehož výsledkem by měla být za několik let nová čtvrt v dolním centru města.


"Pro nás jde o nezbytný a důležitý krok. Územní plán počítal s výstavbou obchodního centra, po změně můžeme vybudovat datové centrum a postavit byty," uvedl zastupitel Jiří Šolc (Starostové pro Liberecký kraj), který se na přípravě soukromého projektu podílí.

Čtvrť by měla vzniknout v místě, kde je dnes rozlehlá jáma po nedostavěném obchodním centru. Pozemek v roce 2015 získal Liberecký investiční fond a vložil ho do své dceřiné společnosti LIC. Projekt má podporu radnice, jiné smysluplné využití pro toto místo zatím nikdo jiný nenabídl. "Když to dobře půjde, tak v roce 2018 bychom mohli mít územní rozhodnutí a začít žádat o vydávání jednotlivých stavebních povolení," řekl Šolc.

Podle studie by ve spodní části čtyřapůlhektarového areálu mělo být datové centrum pro uložení počítačových dat. Nad ním bude nepravidelně rozprostřeno přes 20 administrativních a obytných budov se zhruba 350 byty. V projektu se počítá také s garážemi pro zhruba 750 aut, školkou, domovem pro seniory, sportovištěm i parkem.

Perštýn patří mezi nejstarší obývané části stotisícového města, zástavba tam byla už v 16. století. Nová čtvrť by měla vzniknout na kopci, který byl v minulosti známý pod jménem Šibeničák. Nyní se dělá archeologický průzkum. "Zatím se nepodařilo najít nic zajímavého," dodal Šolc.
0 comments
add comment

Related articles