U nového univerzitního kampusu v Brně vzniklo obchodní centrum

Publisher
ČTK
20.11.2008 14:20
Czech Republic

Prague

Brno - V těsném sousedství nového kampusu Masarykovy univerzity v Brně-Bohunicích dnes zahájil činnost nový obchodní komplex Campus Square. Zahrnuje 50 provozoven na celkové ploše asi 22.000 metrů čtverečních. Soukromí investoři chtějí do komplexu přilákat nejen vysokoškolské studenty, ale také obyvatele lidnatých sídlišť Bohunice a Nový Lískovec, zaměstnance blízké Fakultní nemocnice Brno a pracovníky nového zemského archivu.

    Masarykova univerzita, jejíž miliardový kampus rozpoutal stavební boom v této části Brna, vznik obchodního centra vítá. Studentům i vědcům přináší lepší zázemí a více možností stravování. "S něčím podobným se u kampusu počítalo od začátku, ale je to samozřejmě věc, které se musel ujmout soukromý investor, a ne univerzita," řekla ČTK mluvčí školy Tereza Fojtová.
    Podle Fojtové škola zvažuje to, že v obchodním centru zřídí menzu pro zaměstnance a studenty. Jednání s majiteli komerčních ploch však zatím neskončila a není jasné, zda se plány uskuteční.
    Nedaleko obchodního centra Campus Square začali stavebníci pracovat ještě na dvou kancelářských budovách. Podle developerů je možné, že v okolí v budoucnu vyrostou i další komerční plochy. Bude záležet na zájmu o kanceláře. Kvůli stavbám mezi Jihlavskou a Bítešskou ulicí vznikla též nová přístupová komunikace.
    Lokalitu v Bohunicích v posledních letech výrazně oživil univerzitní kampus pro 5000 studentů a 750 vysokoškolských učitelů a výzkumníků, který se začal stavět v roce 2004. Celkové náklady přesáhnou pět miliard korun, dostavbu škola plánuje na rok 2010. Soukromé investice v okolí kampusu nejsou přesně vyčísleny.
0 comments
add comment

Related articles