Stropnický: Projekt Bořislavka je kvalitní, ale předimenzovaný

Publisher
ČTK
10.06.2015 23:10
Czech Republic

Prague

Praha - Projekt administrativního centra Bořislavka, který má vyrůst nad novou stanicí metra A, je sice kvalitní z hlediska architektury, výškou ale nezapadá do okolní zástavby a je předimenzovaný. Při příležitosti dnešní návštěvy Prahy 6 to řekl náměstek primátorky Matěj Stropnický (Trojkoalice/SZ). Podle radního Antonína Nechvátala (SZ) bude radnice v následujících týdnech rozhodovat o úpravě územního rozhodnutí, které se výstavby centra týká.

    Proti projektu se postavilo několik stovek místních obyvatel. Tvrdí, že nerespektuje místní vilovou zástavbu a mimo jiné zvýší dopravní zátěž. Pod petici se podepsalo 1700 lidí. Investor, firma KKCG, ale záměr hájí. Zástupci developera dnes na setkání s náměstkem Stropnickým řekli, že v administrativním centru budou služby, které místním lidem v lokalitě chybí. V plánu je mimo jiné i prostor pro komunitní centrum.
    "Není sporu o tom, že je pozemek určen pro stavění a že se na něm stavět bude. Projekt ve stávající podobě ale považuji za předimenzovaný," uvedl Stropnický. Navýšení takzvaného koeficientu zastavěnosti podle něj umožnil magistrátní stavební odbor, který s developerem uzavřel smlouvu týkající se vedlejších magistrátních pozemků. "Odbor tím znehodnotil městské pozemky. Budu chtít vysvětlení," doplnil.
    Projekt Bořislavka na rozhraní ulic Evropská, Liberijská a Horoměřická s výhledem na Pražský hrad nabídne 24.000 m² kancelářských ploch a 10.000 m² obchodů včetně restaurací a kaváren. Čtyři kancelářské budovy jsou podle firmy formované do nepravidelných přírodních tvarů-krystalů a zasazeny do spodní části stavby s maloobchodními prostory.
    KKCG se jako strategický investor dlouhodobě zaměřuje na těžbu ropy a zemního plynu, oblast průmyslu a investic. Skupina drží podíly ve více než 25 českých a zahraničních společnostech, mezi které patří například skupina MND, Sazka, OPAP, Vítkovice, cestovní skupina Fischer, Informační linky 1188 a další. KKCG působí ve více než deseti zemích světa.
0 comments
add comment

Related articles