KKCG slavnostně otevřela kancelářské a obchodní Bořislavka Centrum za 3,5 mld.

foto: BoysPlayNice

Praha – Společnost KKCG Real Estate Group ze skupiny KKCG podnikatele Karla Komárka slavnostně otevřela kancelářské a obchodní Bořislavka Centrum v Praze 6. Jeho stavba trvala tři roky, náklady dosáhly více než 3,5 miliardy korun. Komplex se skládá ze čtyř budov ve tvaru nepravidelných skleněných krystalů. První obchody se otevřou v pátek, centrum by se mělo postupně zaplňovat do konce roku.


"Krystaly na Bořislavce jsou naším dosud největším projektem. Jde o hodnotnou soudobou architekturu, která urbanisticky dotváří tuto část Prahy 6. Příjemně rozvíjí občanskou vybavenost a nabízí pracovní a obchodní prostory. Unikátní umělecká díla pro mě představují dokonalou tečku v dotažení projektu,“ uvedl Pujman.

KKCG jako investor koupila pozemek mezi ulicemi Evropská, Liberijská a Kladenská v roce 2012 a následně vypsala mezinárodní architektonickou soutěž. Z té vyšel vítězně návrh architektonické kanceláře Aulík Fišer Architekti (AFA). Hlavními autory řešení jsou Jan Aulík a Leoš Horák.

V budovách se nachází téměř 30.000 m² kancelářských ploch. Dalších 10.000 m² plochy připadá na více než 60 maloobchodních nájemníků. K dispozici je 580 podzemních parkovacích míst. Součástí jsou elektrické nabíjecí stanice. Podle Pujmana jsou kanceláře plně obsazeny, maloobchodní prostory z 85 procent.

"Vítáme, že nové centrum rozšíří občanskou vybavenost v dané lokalitě, což si zdejší obyvatelé i ti v širším okolí přáli. Věřím, že řada moderních obchodů, restaurací a služeb, která se zde díky tomu otevře, vhodně doplní stávající nabídku pro občany. V kombinaci s novými kancelářskými prostory toto centrum dodá Bořislavce a okolí zcela novou energii,“ doplnil starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (za TOP 09).

V pátek se v centru otevřou první obchody nebo pobočky. Jde o prodejny Lidl, DM drogerie, Knihy Dobrovský, pobočku Sazky a Komerční banky, AKM papírnictví, Tescomu, Fortunu, Deluxe Flowers, Grand Optical, Exchange, Valmont tabák a kavárnu The Miners.

Budovy se stanou rovněž sídlem firem, které patří do skupiny KKCG. V průběhu června se sem nastěhují například KKCG Real Estate, Sazka, Sazka Group, MND nebo KKCG Technologies. Na podzim by se sem měli přesunout zaměstnanci společnosti Škofin, Pražské vodohospodářské společnosti, IGT Czech Republic a firmy MM&C.

Pokud jde o budovu Sazky v Praze 9, ze které zaměstnanci přejdou na Bořislavku, podle Pujmana ji KKCG musí od sesterské Sazky nejdříve odkoupit. "Přemýšlíme nad jejím nejlepším využitím. Může zde být například hotel. Budovu zatím prodávat nechceme, ale pokud by se objevila nějaká zajímavá nabídka, nelze to vyloučit," sdělil Pujman ČTK.
0 comments
add comment

Related articles