Šéf Východočeské galerie odvolán kvůli kritice radnice

Source
Zdeněk Rychtera
Publisher
ČTK
17.11.2006 11:30
Czech Republic

Hradec Králové

Hradec Králové - Rada Pardubického kraje dnes odvolala z  funkce ředitele Východočeské galerie v Pardubicích Martina Dostála. Reagovala tím na dlouhodobé neshody mezi Dostálem a pardubickým hejtmanstvím. ČTK o tom dnes informovala mluvčí kraje Kateřina Nohavová. Vyjádření Dostála ČTK zjišťuje.

"Problémem byla především vzájemná nekomunikace, mimo jiné zaviněná častou nepřítomností pana ředitele na pracovišti," uvedla rada kraje ve svém stanovisku. Situace se podle radních vyhrotila v pondělí, kdy Dostál svolal vlastní tiskovou konferenci a uvedl na ní údajně řadu nepravdivých a zkreslených informací.
Dostál před novináři kritizoval krajské úředníky za špatnou práci a porušování zákonů. "Kraj porušuje zákon. Vybrali pro přestavbu objektů na zámku a Domu u Jonáše architekta Ladislava Lábuse, aniž by vypsali veřejnou soutěž. Měli by vybírat minimálně ze tří návrhů," citovala Dostálova slova z tiskové konference regionální Mladá fronta Dnes. Lidé z kraje na něj také do Prahy údajně posílají udání, že blokuje výstavbu nové galerie.
Dostál také novinářům řekl, že je rozhodnut skončit jako ředitel galerie příští rok na jaře. "Chci dokončit několik projektů a na jaře bych odstoupil. Možná to ale bude po mém prohlášení dříve," řekl v  pondělí.
Dostálova vyjádření podle krajských radních poškodila jméno kraje, zaměstnanců úřadu a Východočeské galerie. "Obvinění, která ředitel Dostál vznesl v souvislosti se zpracováním projektu na přestavbu galerie, jsou nepravdivá. Pardubický kraj se nedopustil žádného nezákonného jednání," uvedli radní.
0 comments
add comment

Related articles