Projekt školy Open Gate brzdí přístavba usedlosti Hadovka

Publisher
ČTK
05.06.2017 08:05
Czech Republic

Prague


Praha - Výstavba soukromé školy Open Gate Praha v areálu po bývalém hotelu Praha v Dejvicích nabrala další zpoždění. Důvodem je odvolání k územnímu rozhodnutí v navázaném projektu u zámečku Hadovka, kde má vzniknout školka, knihovna a další prostory pro školu. Na dotaz ČTK to uvedla mluvčí školy Jitka Tkadlecová. Odvolání momentálně řeší stavební odbor magistrátu, samotná škola už má platné územní rozhodnutí. Investorem stavby je skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera.

I když jde administrativně o samostatné projekty, jsou oba stavební záměry provázané. "Pro nás má celý projekt školy smysl jenom současně s usedlostí Hadovka," uvedla mluvčí. Dodala, že stavět se proto nezačne do té doby, než budou mít potřebná povolení oba záměry. Odvolání proti stavbě v areálu usedlosti Hadovka podal spolek Pro Hanspaulku. Nelíbila se mu knihovna, která má vzniknout přístavbou k historickému zámečku. Nyní ho řeší stavební odbor magistrátu a zatím není jasné, kdy rozhodne.

Objekt základní školy a gymnázia bude stát v dolní části areálu zbouraného hotelu Praha na místě bývalých garáží. Má mít tři nadzemní a dvě podzemní podlaží a má poskytnout prostory pro základní školu, gymnázium, školní kuchyni a jídelnu. I proti němu spolek Pro Hanspaulku podal námitku, investor poté projekt mírně přepracoval zejména z hlediska dopravního napojení. V areálu zámečku Hadovka má vzniknout například školka nebo knihovna.

Stavět se podle původních plánů mělo začít letos v lednu, hotovo mělo být v červnu 2018. Kvůli odvoláním se však pořizování potřebných povolení zdrželo. Škola bude mít zhruba dvojnásobnou kapacitu ve srovnání s první školou Open Gate, fungující od roku 2005 v Babicích u Prahy.

Hotel Praha zmizel z horizontu Dejvic v červnu 2014. Do listopadu 1989 sloužil potřebám komunistické strany a československé vlády. Areál hotelu získala PPF rok před zbouráním. Názory laické i odborné veřejnosti na bourání dejvické dominanty se lišily. Někteří architekti s demolicí nesouhlasili a hotel označovali za unikátní stavbu. Jiní oponovali, že šlo o průměrnou architekturu. PPF tvrdila, že stavba byla předimenzovaná a neekonomická.

0 comments
add comment

Related articles