Přístaviště Baťova kanálu ve Veselí n. M. se rozšíří pro víc lodí

Publisher
ČTK
14.09.2017 09:35
Czech Republic

PragueVeselí nad Moravou - Ve Veselí nad Moravou na Hodonínsku se rozšíří přístaviště Baťova kanálu. Odhadované náklady jsou 50 milionů korun, řekl ČTK ředitel Baťova kanálu Vojtěch Bártek. Podle něj nestačí kapacita, která je v současnosti 11 lodí. Po rozšíření by přístav mohl mít prostor až pro 35 lodí.


Nechat ve veselském přístavišti loď bývá někdy problém. "Kapacita je pouhých 11 lodí a ostatní kotví tak nějak na divoko," uvedl Bártek. Po rozšíření za 50 milionů by se mohla kapacita více než ztrojnásobit.

Kromě nových stání by přístav dostal čerpačku pohonných hmot, servisní centrum, přípojky elektrické energie, ale i vody. "S realizací se počítá v letech 2019 až 2020," doplnil Bártek. Náklady má pokrýt Státní fond dopravní infrastruktury.

Kromě investice do rozšíření ve Veselí nad Moravou se provádějí v jiných úsecích i opravy a rekonstrukce. Mezi nejdůležitější stavební akce letošního roku patří oprava opevnění a čištění nánosů Baťova kanálu v úseku mezi obcemi Vnorovy a Strážnice. Práce za 25 milionů si vyžádaly vypuštění kanálu. Další akcí je opevnění břehu ve Vnorovech i mezi Huštěnovicemi a Babicemi na Uherskohradišťsku.

Délka Baťova kanálu přesahuje 50 kilometrů. Jet se dá z Otrokovic na Zlínsku přes Jihomoravský kraj až do slovenské Skalice. V budoucnu se plánuje trasa prodloužit až do Kroměříže na jedné straně a na druhé až do Hodonína. Baťův kanál stále častěji vyhledávají turisté, ročně ho navštíví zhruba 80.000 lidí.
0 comments
add comment

Related articles