Přestavba opavského zimního stadionu by měla začít na jaře

Opava – Rozsáhlá přestavba opavského zimního stadionu by měla začít na jaře příštího roku. Náklady na projekt se pohybují okolo 218 milionů korun. Při rekonstrukci by měly být odstraněny všechny nevyhovující prostory, které by měla nahradit moderní stavba. ČTK to řekl mluvčí opavského magistrátu Roman Konečný.


"Stavba by měla začít na jaře po ukončení hokejové sezony. Město má záměr později podat žádost o dotaci v rámci výzvy Národní sportovní agentury. Stavět se však bude i v případě, že Opava dotaci nezíská, a to z našetřených prostředků," uvedl Konečný.

Objekt z 50. let minulého století je už zchátralý a v nevyhovujícím technickém stavu. Cílem projektu je moderně pojatá budova, která se může využívat kromě ledních sportů a volnočasových aktivit i na kulturní a společenské akce. "Stávající zimní stadion, který dávno přestal stoprocentně plnit svou funkci, se postupem let stal velkou ostudou Opavy. Jedná se o nepřehlednou změť mnoha úprav, dostaveb a přestaveb, která dávno nefunguje. Neposkytuje ani základní komfort, který hráči, ale i návštěvníci haly, očekávají," řekl primátor Tomáš Navrátil (ANO).

Město má k dispozici architektonickou studii, která původní historickou halu očišťuje od postupně provedených vestaveb a nechává vyniknout původní ocelové konstrukci haly. "Všechny původní konstrukční prvky budou naopak v co největší míře ponechány a pohledově uplatněny," uvedl hlavní architekt města Petr Stanjura.

Na původních betonových stupních tribun zimního stadionu jsou navrženy nové tribuny pro asi 2000 diváků. Veškeré nosné prvky budou umístěny pod úrovní sedadel, aby nezhoršovaly výhled na ledovou plochu a neovlivňovaly vzhled interiéru. Přidružené architektonicky nehodnotné přístavby navazující na halu z jihozápadní strany stavbaři odstraní a nahradí novou přístavbou včetně nové restaurace a salonku.

Nově budou vytvořeny plochy pro nácvik střelby, stability, rychlosti bruslení a startů za kotoučem. Prostor pro nácvik hokejových dovedností je koncipován s ohledem na pořádání mládežnických kempů. Tréninkové potřeby doplní moderní prostory pro posilování a tělocvična. Důraz je dán i na regeneraci, která je určena pro všechny věkové kategorie. Zahrnuje masážní kabiny, finskou a parní saunu, ochlazovací bazén a místo pro relaxaci.

"Revitalizace areálu počítá s obnovou historické haly s důrazem na technicistní industriální kvalitu objektu. Celkově zklidněný a přehledný prostor vytvoří dojem hokejové arény, navrátí pocit velkoleposti. Část přízemí haly bude prosklená," řekl Konečný.
0 comments
add comment

Related articles