Praha 5 chystá rozsáhlé investice na sídlišti Barrandov

Source
Šárka Dvořáková
Publisher
ČTK
11.03.2012 16:15
Czech Republic

Prague

foto: Aktron / Wikimedia Commons
Praha - Praha 5 chystá na sídlišti Barrandov letos a v dalších letech investice v řádech desítek milionů korun. Opraveno by mělo být Trnkovo i Tilleho náměstí, pěší zóny, plánovány jsou i rekonstrukce základních škol a jejich sportovišť. ČTK to řekl starosta Prahy 5 Radek Klíma (TOP 09). Barrandovskému sídlišti podle Klímy v současnosti chybí infrastruktura a veřejné vybavení. Radnice to chce změnit.

    "Na to, že to je dvacetitisícové město, je tam jedna poliklinika, dvě školy, minimum sportovišť a žádný park. Chtěli bychom z Barrandova vybudovat samostatné město, kam by se lidé nejezdili jen vyspat, ale měli by i kam jít s dětmi, kde trávit volný čas," uvedl Klíma.
    Radnice proto chystá opravu Trnkova, Chaplinova i Tilleho náměstí, podle Klímy by měla být obnovena zeleň a rekonstruovány pěší zóny. Náklady městská část podle letošního schváleného rozpočtu odhaduje na více než 40 milionů korun. Praha 5 má podle Klímy připraveny rovněž rekonstrukce základních škol na Chaplinově náměstí a v ulici V Remízku. Kromě zateplení by se škola V Remízku mohla dočkat také výstavby sportovní haly na squash. Za několik milionů by měla být obnovena i některá další sportoviště.
    V budoucnu chce radnice na barrandovském sídlišti vybudovat nový park, který by měl vzniknout místo pole u současné tramvajové smyčky. Kvůli tomu požádala magistrát o změnu územního plánu. Součástí parku by mohla být i lanovka do Nových Butovic.
    Radnice se podle Klímy snaží vyjednávat také s developery, kteří na Barrandově plánují další výstavbu bytových domů. Rozsáhlá území v této oblasti vlastní například společnosti Finep a Ekospol, které v současnosti podle svých webových stránek plánují více než dvě stovky nových bytů. Finep na Barrandově už v minulých letech vystavěl zhruba tisícovku bytů.
    "Jednáme s nimi, aby jejich výstavba byla trochu rozvolněná, aby mezi domy byly i oddechové plochy, dětská hřiště, sportoviště a služby. V územním řízení budeme tuto infrastrukturu vyžadovat," dodal Klíma.
    Panelové sídliště bylo na Barrandově postaveno v 80. letech minulého století. Zástavba navázala na západě na původní filmové ateliéry a vilovou čtvrť. Sídliště je od původního Barrandova odděleno čtyřproudou výpadovkou K Barrandovu, která navazuje na Barrandovský most. V roce 2003 propojila sídliště s centrem města tramvajová trať.
0 comments
add comment

Related articles