Praha 10 dostala od antimonopolního úřadu pokutu za rekonstrukci kina

Publisher
ČTK
21.08.2019 15:25
Czech Republic

Brno

Brno - Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu 200.000 korun pro městskou část Praha 10. Pokutu radnice dostala za chyby v zadávací dokumentaci pro výběrové řízení na dokončení rekonstrukce kina Bio Vzlet. Rozhodnutí je pravomocné, radnice musí pokutu zaplatit.


Radnice podle úřadu chybovala, když v projektové dokumentaci pro zadávací řízení uvedla konkrétní názvy výrobků u všech použitých materiálů. "Obviněný se dopustil přestupku, když zvýhodnil určité dodavatele a výrobky tím, že v dokumentaci o zadávacím řízení stanovil technické podmínky prostřednictvím přímých odkazů na konkrétní výrobky dodavatele," uvedl v rozhodnutí první instance úřad a uložil radnici sankci 200.000 korun.

Městská část podala proti rozhodnutí úřadu rozklad k předsedovi ÚOHS. Bránila se například tím, že v zadávací dokumentaci připustila i jiná technologicky podobná řešení. Petr Rafaj ale námitkám rozkladu nevyhověl a rozhodnutí prvního stupně potvrdil.

Proti jeho rozhodnutí se může městská část bránit žalobou u Krajského soudu v Brně, ta ale nemá odkladný účinek na zaplacení pokuty.
0 comments
add comment

Related articles