Policie prověřuje okolnosti kolem českobudějovické haly

Publisher
ČTK
02.05.2019 15:40
Czech Republic

České Budějovice


České Budějovice – Policie prověřuje okolnosti kolem projektu českobudě- jovického multifunkčního centra. Přípravu jeho stavby koalice zatím zastavila. Policisté se obrátili na vedení radnice, aby jim poskytlo materiály o projektu. ČTK to dnes řekl českobudějovický primátor Jiří Svoboda (ANO). Multifunkční centrum mělo stát místo současné sportovní haly. Původní odhadované náklady na projekt se pohybovaly kolem 300 milionů korun, poslední prognózy však ukázaly, že by stavba stála přibližně 551 milionů korun.


Svoboda se domnívá, že policie podnět po prošetření odloží a nebude se jím zabývat. "Z hlediska zákona o obcích má obec plné kompetence se rozhodnout pro to, co chce a jak to případně chce stavět," řekl Svoboda.

Stavba multifunkčního centra měla začít letos v květnu. Ideu nové haly prosazoval hlavně českobudějovický volejbalový klub, který patří do české špičky. Parametry dosavadní haly neodpovídají požadavkům pro mezinárodní zápasy. Nevyhovuje především nízký strop. Ostatní sportovní subjekty, které halu využívají, byly proti stavbě multifunkčního centra. Podle nich nový projekt svými parametry některé sporty nezohledňoval.

Nyní není jasné, zda bude město v projektu pokračovat. Svoboda před časem uvedl, že koalice multifunkční centrum chce, ale ne v připravované verzi. Připustil, že ani není vyloučeno, že by centrum stálo na jiném místě. To by znamenalo odklad demolice současné haly.
0 comments
add comment

Related articles