Stavba haly v Českých Budějovicích by mohla začít příští rok

Source
Marek Bílek
Publisher
ČTK
15.05.2017 17:00
Czech Republic

České Budějovice

Martin Krupauer
A8000 s.r.o.České Budějovice - Stavba českobudějovické multifunkční haly by mohla začít příští rok. Odhadované náklady jsou 261 milionů korun. Projekt haly dnes zastupitelům představil architekt Martin Krupauer. Stavba by měla nahradit všesportovní halu, která už nevyhovuje potřebám.


"Základní změna je v tom, že projekt počítá se dvěma stejnými sportovními plochami. Současná hala má palubovku jen jednu," uvedl Krupauer. Zvýšit by se měla i kapacita hlediště. Závisí na tom, jaké aktivitě bude v danou chvíli prostor sloužit. Například volejbalová utkání bude moci sledovat až 2250 návštěvníků. Pokud by se v nové hale konal boxerský duel, mohlo by jej vidět téměř 3000 diváků.

Nová multifunkční hala bude stát v blízkosti soutoku Malše a Vltavy poblíž centra města, na stejném místě jako současná všesportovní hala. "Je to přednost Českých Budějovic, že v blízkosti centra vedle sebe lidí najdou sportoviště jako plavecký bazén, atletický stadion, zimní stadion nebo právě halu," řekl Krupauer.

Nový objekt by měl sloužit sportům i kulturním akcím. Zvýší se i strop, což je jeden z nedostatků všesportovní haly. V ní je strop v některých místech jen devět metrů nad palubovkou, což nevyhovuje požadavkům na mezinárodní zápasy ve volejbale. Právě volejbal je jedním z tradičních sportů v Českých Budějovicích. Mužský klub Jihostroj v posledních letech vyhrává nejvyšší tuzemskou soutěž a startuje v evropských pohárech. Strop nové haly by měl být ve výšce 12 metrů od palubovky.

Náklady na stavbu bude patrně hradit město. Současná koalice, kterou tvoří ANO, ČSSD, ODS a KDU-ČSL, chce projekt zahájit v tomto volebním období, které končí na podzim příštího roku.
0 comments
add comment

Related articles