Podle posudku by měl Liberec uzavřít bazén, město ho chce udržet v provozu

Publisher
ČTK
27.01.2022 19:45
Czech Republic

Liberec


Liberec - Uzavření plaveckého stadionu v Liberci kvůli jeho špatnému stavu doporučili městu autoři posudku z ČVUT ve své předběžné zprávě, úplnou předloží do konce února. Liberec chce přesto bazén dál udržet v provozu do doby, než začne chystaná velká rekonstrukce za více než 800 milionů, což bude nejdřív v příštím roce. Podle provozovatele, což je městská společnost Bazén Liberec, to možné je. Jednatel firmy Petr Kořínek při dnešním jednání libereckého zastupitelstva uvedl, že bazén není ve stavu, aby ho museli uzavřít.


"Díky každodenní kontrole jsme přesvědčeni, že o ohrožení návštěvníků ani zaměstnanců se nejedná. Jsme schopni provozovat ho dál," řekl. Opozice dnes neúspěšně navrhovala, aby město ustoupilo od plánované velké rekonstrukce, ale šlo cestou postupných oprav po etapách. Podle ní zadlužený Liberec na velkou modernizaci za stovky milionů nemá peníze.

Liberecký plavecký areál postavený podle návrhu architekta Pavla Švancera je v provozu od roku 1984. Jsou tam tři bazény včetně padesátimetrového, dva tobogany, vířivky, skluzavka, sauny, Kneippův chodník a další atrakce. Chystaná modernizace má výrazný skluz. Podle původních plánů radnice měla být už několik let hotová, zatím je ale stále ve fázi příprav. Rekonstrukce je přitom nezbytná. Důležitá technologická zařízení tohoto sportoviště dosluhují, střechou zatéká. Nevyhovující je i zasklení budovy, vana hlavního bazénu prosakuje. Jeho špatný stav potvrzuje i posudek z ČVÚT, jeho autoři doporučili okamžité uzavření areálu do doby nápravy. Odhadli, že na odstranění závažných vad je potřeba vynaložit přes 140 milionů korun.

Podle náměstka primátora Ivana Langra (Starostové pro Liberecký kraj) jde zatím jen o předběžné stanovisko autorů posudku. "Nemáme kompletní zprávu," řekl. Podle něj by ji měli dostat do konce února. Zároveň už ale podle něj rada města zaúkolovala provozovatele bazénu, aby do měsíce připravil seznam nejnutnějších investic, které zajistí provozuschopnost plaveckého areálu. Zastupitelé si dnes odhlasovali, že tento seznam rada města předloží i zastupitelstvu. Langr dnes také uvedl, že sportoviště má veškeré zákonné revize nezbytné pro jeho provoz a v pořádku jsou i všechny prováděné rozbory kvality vody i vzduchu.
0 comments
add comment

Related articles