Pardubice staví "načerno" přístavby šesti školek

Publisher
ČTK
24.07.2010 11:55
Czech Republic

Pardubice

Pardubice - Pardubice začaly bez platných stavebních povolení stavět na šesti místech provizorní přístavby mateřských škol. Pokud by město neporušilo zákon, zřejmě by stavby nebyly do září hotové. Mnoho starostů i  úředníků městských částí se k "černým stavbám" staví benevolentně, informuje dnešní Mladá fronta Dnes (MfD) v příloze pro Pardubický kraj.
    Magistrát nedokázal na stavby včas sehnat stavební povolení. "O stavební povolení bylo zažádáno," uvedl náměstek primátor Alexandr Krejčíř.
    Magistrát přistavuje k některým mateřským školkám takzvané moduly, díky kterým by mohly přijmout více dětí. Stavby už jsou v plném proudu. "Ano, stavíme bez povolení. Tak prostě dostaneme pokutu, co mám na to říct," řekl listu šéf investičního odboru magistrátu Jiří Čáň.
    Stavební úřady na jednotlivých městských obvodech, které mají nezákonnému jednáni učinit přítrž, však jen podle MfD krčí rameny. "Prostě se staví. Je to sice v rozporu se zákonem, ale my potřebujeme, aby byla školka do září funkční," uvedla vedoucí stavebního úřadu pátého obvodu Alena Chuchlíková. Starostové jednotlivých obvodů neskrývali překvapení, že se na jejich územích staví načerno. Razantně se proti černým stavbám postavil starosta Dukly Jaroslav Kňava, který poslal výzvu k zastavení stavby ve svém obvodu. Staví se ale i na dalších pěti místech.
    Chybou úředníků, kteří ignorovali zákony a nezajistili stavební povolení včas, tak jsou ohroženy nástupy desítek dětí do šesti mateřských škol. Stavební úřady v jednotlivých obvodech jim v tom poskytly tichou podporu. Argumentují přitom tím, že město potřebuje mít školky do září dostavěné, a proto se úřady rozhodly zákony ignorovat a nechaly magistrát stavět bez potřebných povolení.
1 comment
add comment
Subject
Author
Date
show all comments

Related articles