Opavský magistrát hledá investory pro bývalá Dukelská kasárna

Publisher
ČTK
15.02.2018 08:05
Czech Republic

Opava

Opava - Opavský magistrát hledá investory pro bývalá Dukelská kasárna. Zájemci se mají hlásit do 20. dubna. Prostor je určen hlavně pro stavbu bytových domů. Radnice vychází z urbanistické studie, kterou si dala vypracovat. Počítá v jedné části areálu se stavbou 18 domů, ve kterých by mělo být 400 bytů. Ve druhé části stojí chátrající historické budovy, které by měl případný zájemce rekonstruovat. Novinářům to dnes řekl opavský primátor Radim Křupala (ČSSD).


Je rád, že se po letech stagnace daly věci do pohybu. "Městu se dlouhou dobu nedařilo sehnat pro areál využití, proto jsme se vydali cestou zpracování vlastní studie včetně vizualizací. Ta pomůže případným developerům udělat si představu, co je zde možné realizovat," uvedl Křupala.

Předpokládá, že město obdrží konkrétní návrhy, které jsou investoři ochotni uskutečnit. "Uvítali bychom jednoho investora, který by byl schopen řešit celou plochu," řekl a dodal, že se nebrání ani nabídkám zájemců o koupi jednotlivých zón. Podle Křupaly se pravděpodobně přihlásí víc investorů než jeden. "Máme informaci, že zájemců bude víc," uvedl.

Předložené návrhy pak bude hodnotit rada města, zastupitelé i městská urbanistická komise.

Dukelská kasárna mají rozlohu zhruba 11 hektarů. Ve spodní části stojí historické budovy, které chátrají, zatím není jasné, jak by mohly být využity. Demolici město nyní vylučuje. V horní části sídlí několik firem s lehkou výrobou, například výrobce kol. Magistrát nyní řeší i případný prodej střední části o rozloze přesahující šest hektarů, na nichž stojí jen dřevěné garáže nebo nepotřebné domy.

Město počítá s demolicí těchto objektů. Připravuje také stavbu páteřního rozvodu vodovodu a kanalizace. Pozemky tak chce připravit, aby pro případné investory byly atraktivnější. Radnice uvažovala i o tom, že kdyby se nenašel jeden investor na celou plochu a území by se rozdělilo mezi menší partnery, že by samo v areálu postavilo jeden bytový dům. Od tohoto záměru ale nakonec asi radnice ustoupí. "Tato podmínka by pro investora byla zbytečná a komplikovala by projekt. Máme i jiné parcely, kde můžeme bytový dům postavit," uvedl už dříve Křupala.
0 comments
add comment

Related articles