Novou vedoucí odboru územního plánování Brna je Pannová

Publisher
ČTK
30.07.2019 16:15
Czech Republic

Brno

Brno – Vedoucí odboru územního plánování brněnského magistrátu se stala Pavla Pannová, která dosud působí na pardubickém magistrátu. Do funkce nastoupí 1. října, uvedl v tiskové zprávě mluvčí Brna Filip Poňuchálek. Podle náměstka primátorky Petra Hladíka bude jejím nejdůležitějším úkolem práce na novém územním plánu, který má být hotov do roku 2022.


Město o odchodu bývalého vedoucího odboru Dušana Novotníka informovalo v březnu. Pannovou jmenovala mimořádná rada, ale nastoupí až od října. "Paní Pannová nás při výběrovém řízení přesvědčila svými zkušenostmi, problematice územního plánování se věnuje téměř celý profesní život. Věřím, že bude pokračovat ve skvělé spolupráci s Kanceláří architekta města Brna a odbor se pod jejím vedením stabilizuje," uvedl Hladík, pod něhož spadá územní plánování.

Podle něj čekají na novou vedoucí dva důležité úkoly. "Prvním je ve spolupráci s Kanceláří architekta města Brna vytvořit do roku 2022 nový územní plán. Druhým pak vypořádat se s množstvím závazných stanovisek, které musí odbor vypracovat," řekl Hladík.

Pannová vystudovala Fakultu architektury na Vysokém učení technickém v Brně. Následovaly studijní pobyty na Kingston University nebo University of Leuven. Na počátku kariéry působila v soukromé architektonické kanceláři v Pardubicích. V roce 1998 se stala vedoucí Odboru rozvoje a strategie Magistrátu města Pardubic. Poté působila několik let v soukromém sektoru, například jako projektová manažerka. V současné době pracuje v Odboru hlavního architekta pardubického magistrátu. "Pavla Pannová je autorizovaným architektem České komory architektů, pro obor územního plánování složila zkoušky zvláštní odborné způsobilosti a je také autorizovanou porotkyní architektonických soutěží," doplnil Poňuchálek.
0 comments
add comment

Related articles