Novou lávku přes dálnici D10 u Mnichova Hradiště usadí stavbaři na konci září


Mnichovo Hradiště - Stavbaři začali s montáží částí lávky pro pěší a cyklisty přes dálnici D10 u Mnichova Hradiště na Mladoboleslavsku. Práce na usazování středové části omezí v noci na 1. října provoz na dálnici. Lávka spojující město s místními částmi Dobrá Voda a Lhotice by mohla být pro pěší a cyklisty zprovozněná na přelomu října a listopadu. ČTK o tom dnes za město informoval Martin Weiss.


"Probíhá montáž lávky na obou stranách dálnice. Ze strany od Horky je instalovaná asi desetimetrová část lávky, na straně města je už instalovaná také kratší část," řekl Weiss. Středovou část mají stavbaři usadit v noci na 1. října, s omezením provozu na dálnici se předběžně počítá od sobotních 18:00 do nedělních 10:00. Před instalací bude středová část svařená poblíž staveniště, na místo ji má usadit velkokapacitní jeřáb.

Lávka přes dálnici, kterou staví od dubna firma Brex, vyjde zhruba na 36 milionů korun, většinu nákladů uhradí město z dotace od Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI). Architektonický návrh lávky zpracoval Atelier AP architekta Josefa Pleskota. Lávku město buduje v místě, kde původně vedla turistická stezka přerušená stavbou dálnice. Oblouková lávka s ocelovou konstrukcí o délce zhruba 50 metrů naváže na osu historické lipové Husovy aleje. Po dokončení lávky se počítá s její obnovou.

Město rovněž dokončuje stavbu lávky, která spojí Mnichovo Hradiště s obcí Klášter Hradiště nad Jizerou. "Tento týden bude zahájena pokládka asfaltu na navazující cyklostezce mezi poli na klášterské straně, v příštím týdnu by mělo být na lávce započato s montáží zábradlí," uvedl Weiss.
0 comments
add comment

Related articles