Nádražní budovu v Čáslavi čeká celková rekonstrukce

Publisher
ČTK
11.04.2024 07:30
Czech Republic

Čáslav


Čáslav - Více než 150 let starou nádražní budovu v Čáslavi na Kutnohorsku čeká celková rekonstrukce. Historický objekt s typickými prvky drážní architektury dostane moderní odbavovací prostory a bezbariérový vstup. Zakázku získala společnost Strabag Rail. Práce vyjdou téměř na 40 milionů korun a potrvají do jara příštího roku, informovala dnes ČTK mluvčí Správy železnic Nela Eberl Friebová.


Obnovou projde fasáda a střecha budovy. V přízemí vznikne moderní odbavovací hala s pokladnou a novými toaletami pro veřejnost. Dělníci v celém objektu opraví obchodní prostory, dopravní kanceláře, nocležny a technologické místnosti. Upraví i přilehlé plochy. Na uliční straně budovy odstraní dřevěný přístřešek, vstup bude bezbariérový.

Projekt počítá také s osazením cykloboxů a vytvořením krytých stání pro 12 jízdních kol. Ve stanici se kromě toho připravuje celková rekonstrukce kolejiště včetně nových nástupišť a podchodu, tyto práce by měly začít za tři roky.

Nádražní budovu nedaleko centra hojně využívají nejen cestující z rychlíků a osobních vlaků na trati z Prahy do Havlíčkova Brodu, ale i z lokálky do Žlebů a Třemošnice. Pochází z roku 1867, do dnešních dnů si uchovala typický styl drážní architektury.
0 comments
add comment